Marquinhos: Sędziowie podejmowali również decyzje na korzyść Barcelony i reprezentacji Argentyny; trzeba umieć przegrywać

Julia Cicha

8 lipca 2019, 08:30

FOX Sports

66 komentarzy

Reprezentacja Brazylii pokonała Peru 3:1 w finale Copa América. Po meczu Marquinhos odniósł się do słów Leo Messiego, który oskarżył Conmebol o korupcję.

− To frustrujące, że mówi to piłkarz o takich umiejętnościach, crack podziwiany przez wszystkich. Sędziowie podjęli również wiele decyzji na jego korzyść w Barcelonie i w reprezentacji Argentyny, wtedy nie mówił o korupcji wśród arbitrów.

− Messi przegrał i musi to zaakceptować. My również przegrywaliśmy, na mistrzostwach świata ulegliśmy Belgii, grając bardzo dobrze, ale rywale się bronili i wygrali. Trzeba umieć przegrywać.

− Nie zawsze zespół, który gra najładniej, musi zostać mistrzem. Na mundialu w finale zagrały dwie ekipy, które ciężko pracowały, ale nie grały najlepszej piłki. Uważam, że to sprawiedliwe.

− Zostałem najlepszym obrońcą na turnieju na wysokim poziomie, straciliśmy tylko jedną bramkę w finale, to było jednym z naszych celów. Rozegraliśmy świetny turniej, który daje nam pewność na przyszłość.

− VAR to coś nowego, potrzeba czasu, by się przyzwyczaić, odpowiednio analizować, ale myślę, że ten system pomoże piłce nożnej. Podejmowanie decyzji poprawia się, w kolejnych latach ewoluuje jeszcze bardziej.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Sędziowie podjęli również wiele decyzji na jego korzyść w Barcelonie i w reprezentacji Argentyny, wtedy nie mówił o korupcji wśród arbitrów."

Panie Marquinhos to frustrujące co do tego ma Barcelona?

@mart No jak to co?
6:1,mówi Ci to coś?
Oni tego nie zapomną do końca swoich karier.

@mart wypowiedź typu, post o Messim, od razu coś o Ronaldo xD
« Powrót do wszystkich komentarzy