Francuskie media: Ofensywa PSG po Samuela Umtitiego

Łukasz Lewtak

6 lipca 2019, 18:00

Sport

46 komentarzy

We Francji pojawiają się liczne informacje na temat tego, że Paris Saint-Germain postara się sprowadzić Samuela Umtitiego w związku z niepowodzeniem przy transferze Matthijsa de Ligta.

Paryżanie chcą teraz skupić wszystkie swoje wysiłki na przekonaniu Samuela Umtitiego do transferu na Parc des Princes, mimo że w ostatnich tygodniach zawodnik podkreślał, że pragnie pozostać w Barcelonie, i nie wysłuchał ofert, jakie otrzymał z Premier League.

Nie jest jednak wykluczone, że propozycja z Paryża może być dla Samuela Umtitiego atrakcyjna. Francuskie media donoszą, że środkowy obrońca Barcelony nie miałby nic przeciwko przenosinom do Paris Saint-Germain. Podobno pozwolił już nawet swoim agentom na zapoznanie się z propozycją PSG.

Paryżanie chcą, aby sprowadzenie Samuela Umtitiego było zupełnie oddzielną operacją, mimo że Barcelona rozważa włączenie Francuza w transfer Neymara. Barça wycenia swojego stopera na 60 milionów euro i Paris Saint-Germain na pewno będzie w stanie zapłacić taką kwotę. Pytanie tylko, czy bardzo złe relacje pomiędzy klubami pozwolą na sfinalizowanie jakiejkolwiek transakcji.

Fot. Anton Zajcew, soccer.ru / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

60mln za Umtitego hahaha dobry zart. Chlop nie jest na sprzedaz za zadna kase a co dopiero za takie ochlapy

@barteq
Zgadzam się. Zanim przyszła ta kontuzja to na mundialu wiedzieliśmy najlepszą obecnie parę stoperów na świecie: Umtiti - Varane. Zanim Van Dijk z De Ligtem będą mogli uzyskać ten status niech też wygrają mundial. Łatwo być wielkim w opinii ekspertów i kibiców a trudniej to udowodnić na boisku w najważniejszym piłkarskim turnieju na świecie. Ścisły top stoperów na świecie do którego należy Umtiti powinien być należycie doceniony i być nie na sprzedaż. Tym bardziej jak zgłasza się po niego PSG. Można im rzucić astronomiczną kwotę 100 mln na odczepnego.
« Powrót do wszystkich komentarzy