Francuskie media: Ofensywa PSG po Samuela Umtitiego

Łukasz Lewtak

6 lipca 2019, 18:00

Sport

46 komentarzy

We Francji pojawiają się liczne informacje na temat tego, że Paris Saint-Germain postara się sprowadzić Samuela Umtitiego w związku z niepowodzeniem przy transferze Matthijsa de Ligta.

Paryżanie chcą teraz skupić wszystkie swoje wysiłki na przekonaniu Samuela Umtitiego do transferu na Parc des Princes, mimo że w ostatnich tygodniach zawodnik podkreślał, że pragnie pozostać w Barcelonie, i nie wysłuchał ofert, jakie otrzymał z Premier League.

Nie jest jednak wykluczone, że propozycja z Paryża może być dla Samuela Umtitiego atrakcyjna. Francuskie media donoszą, że środkowy obrońca Barcelony nie miałby nic przeciwko przenosinom do Paris Saint-Germain. Podobno pozwolił już nawet swoim agentom na zapoznanie się z propozycją PSG.

Paryżanie chcą, aby sprowadzenie Samuela Umtitiego było zupełnie oddzielną operacją, mimo że Barcelona rozważa włączenie Francuza w transfer Neymara. Barça wycenia swojego stopera na 60 milionów euro i Paris Saint-Germain na pewno będzie w stanie zapłacić taką kwotę. Pytanie tylko, czy bardzo złe relacje pomiędzy klubami pozwolą na sfinalizowanie jakiejkolwiek transakcji.

Fot. Anton Zajcew, soccer.ru / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Szczerze mówiąc to obecnie Lenglet jest w stanie go spokojnie zastąpić. Lubię Big Sama, ale to jest świetna szansa na naprawdę duże pieniądze, które można zainwestować w prawonożnego stopera, mogacego w przyszłości zastąpić Pique. Tym bardziej że za Umtitiego można by wyciągnąć z 80 melonów.

@DonFerdinando A z lewonoznego zostanie tylko Lenglet, tak?

@DonFerdinando inwestycja w mlodego prawonoznego stopera ktory moze zastapoc Pique...hmmm szkoda ze juz taka inwestycje zrobilismy:) Todibo.

A ty chcesz zostac w dwoma dobrymi stoperami bez zabezpieczenia i z jednym lewonoznym

@VenoM Umtiti I Lenglet prezentują bardzo wysoki poziom, i wątpię, by którykolwiek z nich akceptował rolę zamiennika. Prędzej czy później któryś z nich będzie chciał odejść do klubu, który im z marszu zapewni pierwszy skład.
« Powrót do wszystkich komentarzy