FC Barcelona ogłosiła wprowadzenie własnej czcionki FC Barcelona Play

Julia Cicha

6 lipca 2019, 12:53

FCBarcelona.es

29 komentarzy

FC Barcelona ogłosiła, że od tego sezonu może się pochwalić własną czcionką nazwaną FC Barcelona Play, która będzie używana do napisania nazwisk i numerów zawodników na koszulkach. To kolejny element wyróżniający klub, który pokazuje jego osobowość.

Nowa czcionka jest już obecna na koszulkach nowych graczy różnych sekcji Barcelony. Efekt jest połączeniem silnego charakteru graficznego oraz ekspresywnej kreatywności, która łatwo odróżniać będzie Barçę od innych klubów. Czcionka będzie używana nie tylko na trykotach, lecz także w kampaniach czy ogłaszaniu wydarzeń sportowych, a także w różnych produktach sygnowanych przez klub. Warto dodać, że nie wszystkie rozgrywki wszystkich sekcji Barcelony zezwalają na korzystanie z własnej czcionki, więc nie wszędzie będzie mogła ona zostać zastosowana.

FC Barcelona Play, w przypadku piłki nożnej, będzie obecna podczas meczów towarzyskich (amerykańskie tournée i Puchar Gampera), w finale Pucharu Króla oraz w Lidze Mistrzów. Nie będzie jej natomiast w LaLidze. Pierwsze spotkanie, w którym zobaczymy nieco odmienione koszulki, odbędzie się więc 23 lipca w Tokio przeciwko Chelsea.

W minionych sezonach można już było oglądać różnego rodzaju czcionki, ale zawsze były one projektowane przez firmę Nike. Barcelona po raz pierwszy zdecydowała się stworzyć coś własnego. Warto dodać, że w oficjalnych sklepach klubu będzie możliwość personalizowania koszulek z użyciem tej czcionki.

FC Barcelona Play łączy się z pochodzeniem i historią FC Barcelony, a konkretniej z różnymi ruchami artystycznymi, takimi jak kataloński modernizm na przełomie XIX i XX wieku, kiedy to założono klub.  W czcionce zawarto też elementy odnoszące się do wyjątkowego stylu gry drużyny, m.in. do ruchu, dynamiki oraz poruszania się piłki.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Bardzo proszę redakcję a zgooglowanie słowa czcionka i zmienienie go na "krój pisma"

« Powrót do wszystkich komentarzy