Josep Maria Bartomeu: Wiem, gdzie de Ligt zagra w przyszłym sezonie

Julia Cicha

5 lipca 2019, 18:45

Marca, AS

71 komentarzy

Przed prezentacją Frenkiego de Jonga, którą śledzić można tutaj, Josep Maria Bartomeu wziął udział w niezwykle ciekawej konferencji prasowej. Prezydent opowiedział o ostatnich zawirowaniach wewnętrznych w klubie, a także otwarcie skomentował wiele kwestii związanych z transferami.

Na początek Bartomeu podziękował Jordiemu Mestre za jego dotychczasową pracę w klubie oraz wieloletnią przyjaźń. Potwierdził też, że od teraz to on przejmie obowiązki wiceprezydenta ds. sportowych: − to nie jest trudne wyzwanie, ponieważ znam rynek, będę musiał się do niego zbliżyć. Bardzo podoba mi się to wyzwanie. Zjadłem z Mestre kolację i wyjaśnił mi, dlaczego chciał odejść. Było to spowodowane m.in. rozbieżnością zdań z częścią zarządu odpowiedzialną za obszar piłkarski. Co logiczne, taka praca również bardzo męczy. Z tych oraz innych powodów zdecydował się podać się do dymisji.

Następnie dziennikarze rozpoczęli zadawanie pytań.

Czujesz się tak silny jak w 2015 roku i odrzucasz możliwość przedwczesnych wyborów jeszcze w tym roku?

W ciągu ostatnich dziewięciu lat z klubu odchodziły osoby, a w ich miejsce przychodziły nowe. To normalne w organizacji, tak samo dzieje się w drużynie. Nikt nie jest tu niepotrzebny. Z takich sytuacji zawsze wychodzimy silniejsi. Praca na takich stanowiskach bardzo wyczerpuje. Mamy dużo radości oraz nas projekt sportowy.

Jak oceniasz pracę Pepa Segury? Zostanie on na stanowisku?

Nie oceniam poszczególnych osób, jesteśmy zespołem. Nam wszystkim wystawiam za miniony sezon ocenę dobrą, nie jest ona bardzo dobra ani celująca. Nie można mówić o kryzysie. Nie wiem, czy Segura zostanie, muszę na spokojnie wszystko przeanalizować.

Kiedy dojdzie do zmian w szkółce? Czy Víctor Valdés wróci  do klubu?

Potrzebuję czasu, by porozmawiać z osobami odpowiedzialnymi za szkółkę oraz z trenerami. Rozmawiałem za to z Valdésem. Śledziłem jego sukcesy jako trenera. Powiedział mi: „czy to już nie czas, bym wrócił do domu?”. Odpowiedziałem, że tak. Bardzo ucieszyłbym się, gdyby wrócił. W najbliższych dniach na pewno złożymy mu jakąś propozycję.

Czy transfer Neymara jest wykluczony?

Dymisja Jordiego Mestre nie ma nic wspólnego z Neymarem. W zarządzie pojawiło się dużo rozbieżności zdań, więc zdecydował się odejść. Wiemy, że Neymar chce odejść z PSG. Wiemy jednak też, że PSG nie chce go sprzedać. Z tego powodu temat dla nas nie istnieje.

Powiedziałeś kiedyś, że Dembélé jest lepszy od Neymara.

Dembélé jest młody, utalentowany i inny od pozostałych piłkarzy. Podoba mi się taki, jaki jest. Uważam, że jest jedną z najważniejszych figur w dzisiejszej piłce. Według mnie jest lepszy od Neymara.

Czy Barça chce powrotu Neymara?

Nigdy nie wypowiadamy się o piłkarzach innych drużyn z powodu szacunku. Mogę jedynie powtórzyć to, co już powiedziałem.

Czy Griezmann przejdzie do Barcelony po zapłaceniu klauzuli czy będziecie negocjować z Atlético?

Wczoraj Oscar Grau spotkał się z Miguelem Ángelem Gilem Marinem i sprawdzał, czy będą możliwe negocjacje w tej sprawie. Wczoraj doszło do pierwszego kontaktu. Nie byłem na tym spotkaniu.

Rok temu Griezmann odmówił Barcelonie…

To nie pierwszy raz, gdy ktoś nam odmawia, a potem przychodzi. Miało to miejsce z Henrym i z Villą. Nie martwi mnie to. Okoliczności zmieniają się z sezonu na sezon.

Coutinho nie jest na sprzedaż?

Klub postawił na Coutinho i Dembélé, to nasi dwaj kluczowi zawodnicy. Oby wrócili z wakacji z chęcią do gry.

De Ligt jest już skreślony?

Już jakiś czas temu powiedziałem, że wiem, gdzie zagra w przyszłym sezonie. Podtrzymuję to, ale nie mogę nic powiedzieć.

Messi poprosił o powrót Neymara?

Skończmy z tą legendą, Messi o nikogo nie prosi. Inni zawodnicy też tego nie robią. Oni chcą jedynie, by zespół mógł rywalizować.

Bycie prezydentem Barcelony jest bardzo trudne?

Nie, to zaszczyt, przyjemność. Chciałbym wystartować w kolejnych wyborach, ale nie mogę przez statut. Dobrze jednak, że przyjdzie ktoś nowy lub ktoś z obecnego zarządu, kto chce kontynuować pracę.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Bartek kończ już swoje rządy. Moim zdaniem ktokolwiek Ciebie zastąpi będzie duuuuuużo lepszy! Wiadomo już kto nie chce Neymara i sukcesów. To sabotażysta!

Żeby wiedzieć, musiałby być już kontrakt podpisany.
konto usunięte

Chory koles na glowe

Bartek jest w stanie spier....ć teraz jeszcze powrót Neymara... :/. Ten człowiek zachowuje się jakby pracował w Polskim Rządzie a nie w Barcelonie.

Jak można powiedzieć, że Dembele jest lepszy od Neymara?Przecież między tymi zawodnikami jest przepaść, której Dembele nigdy nie przeskoczy...

"radości oraz nas projekt sportowy" - nasz droga redakcjo, nasz

Jak Bartek mówi: "wiem ale nie powiem" to aż mi się przypomniała scena z Killera:

https://youtu.be/DjM3OPGtrg4

Fajny sposób żeby mówić wiem ale nie powiem. Wtedy na końcu niezależne gdzie De Ligt przejdzie, to będzie mógł powiedzieć.. A nie mówiłem? :-)

Wspaniała wiadomość o Neymarze, mam nadzieję że ten temat nie będzie istnieć do końca jego kariery, ale niestety istnieje możliwość że to tylko zasłona dymna, bo temat jest mocno delikatny i jeśli Barca chce go sprowadzić, to musi być ostrożna, oby Bartomeu był tu szczery nie zmienił zdania.
Niestety Griezmann pewnie do nas trafi, jest tu tylko kwestia za ile, szkoda, wielka szkoda, nie potrzebujemy kolejnego placka w drużynie.
Bardzo ciekawie wygląda sytuacja de Ligta, nagle temat odżył, trochę się nakręciłem na nowo i pewnie niepotrzebnie, ale nie takie rzeczy się działy.
Dymisja Mestre pokazuje jak bardzo podzielone są zdania w zarządzie co do transferów, czy to dobrze, czy źle, czas pokaże. Ja mam jedynie nadzieję, że zwycięży zdrowy rozsądek i szacunek do stylu i wizerunku klubu.

krótkie video z konferencji prezydenta

https://www.youtube.com/watch?v=DjM3OPGtrg4

Też wiem gdzie zagra De Ligt :)
Trochę mu zazdroszczę, bo tam będzie miał Pizze i Spaghetti na wyciągnięcie ręki :I
konto usunięte

Wow Maria ty wariatko, aleś mi zaymponował, dobrze że chociaż ty jeden wiesz gdzie zagra

Pewnie Mati zostanie w Ajaxie, skoro Barto wie. Albo nie wie i gra szefa. Ciężko powiedzieć co z tym De Ligtem. Czemu dalej nie ma oficjalnie Juve ani PSG?

Czyli ani De Ligt ani Neymar nie przyjdą.
To co ściągamy , Alvesa, Filipe Luisa i Parejo? ????

Kiedy nowa kadencja ?

Odpowiedź na pierwsze pytanie w stylu Valverde :)

Ja mam iskierkę nadziei , ze De ligt przyjdzie jednak za swoim przyjacielem

Mam nadzieję że to co on powiedział nie jest prawdą i neymar jednak wróci do Barcy. Jeżeli marzymy o LM to musimy mieć w składzie kogoś takiego jak on kto zrobi różnice. Sam AG niewiele pomoże, w meczu z juve przegranym 3-0 nie umiał pomóc drużynie i wziąść odpowiedzialności na siebie

Ja myślę że de Ligt przyjdzie do nas

Wiem, że byś chciał, ale całe szczęście, że nie możesz już ponownie kandydować. Idź sobie z tego klubu i nigdy nie wracaj. Przy okazji zabierz ze sobą paru swoich pachołków i swoją koszulkę w kratkę. Do tego myślę, że jak ten zarząd odejdzie, to powracają do tego klubu, ci którzy nie chcą mieć z tymi ludźmi nic wspólnego. Jeszcze trochę...

"Chciałbym wystartować w kolejnych wyborach, ale nie mogę przez statut" dzięki ci statut

"Nie oceniam poszczególnych osób, jesteśmy zespołem." Ale rozstaliśmy się z jedną osobą i zastanowię się nad przyszłością innej, pojedynczej osoby. Taki zespół XD

Coutinho zostaje super )

Chciałbym nowego prezydenta. Czy tylko mi on nie pasuje?

Wiem, ale nie powiem.
#kiler

Czyli na dziś dochodzi Griezman z de jongiem i jest ok.Przyjscie Neya nie jest wykluczone bo i kibice psg go nie chcą i z tego co wyszło w snkiecie.Sam chcę też odejśćA Dembele nie pójdzie z kims na wymianę za Neya bo jest lepszy.Czyli Szejk już wie że nie wyrwie Coutinho i Neya.Nie wygląda to źle.

To co ja myślę to Grizman jest nasz i de light też

Podobno zamiast jednego Neymara zdecydowali sie na dwoch innych pilkarzy, sa nimi Willian i Parejo. Po co płacić wynagrodzenie jednemu pilkarzowi jak mozna to podzielić na dwóch. Brawo Wy.

Temat Neymara istnieje, wystarczy czytać między słowami. Wiedzą, że chce wrócić, więc musieli rozmawiać z nim lub otoczeniem, jak i wiedzą, że PSG nie chce go sprzedawać, więc musieli pytać o sytuację. Też nie może powiedzieć, że PSG chce go sprzedać, albo że temat powrotu istnieje, bo Neymar ma ważny kontrakt, a negocjacji transferowych z innym klubem nie przeprowadza się w prasie.

będzie zapis? to są skrócone wypowiedzi

W reprezentacji Holandii, wiadomo.

Taki tekst Bartomeu apropos De Ligta jest bezsensowny. Wiem kto wygra LM w przyszłym sezonie, ale nie mogę tego powiedzieć. To działa na tej samej zasadzie, w końcu nie wiem kto wygra ale mogę się pochwalić że wiem.

No w Barcelonie a gdzie niby

Czyli wyjaśnione temat Neymara na te wakacje jest wyjaśniony :) napewno nie przyjdzie dopóki Bartomeu jest prezydentem :) cieszę sje
Komentarz usunięty przez użytkownika

Olać Neymara, odszedł niech żałuję. Oszczędzimy sobie problemów i budżet będzie lepszy. Potrzeba innych inwestycji.

Oby to z Neymarem było prawdą