W dzisiejszym przeglądzie doniesień transferowych wyjątkowo brakuje informacji na temat Antoine'a Griezmanna i Neymara. Pojawiły się za to plotki o zainteresowaniu kilkoma piłkarzami Barcelony, a także o braku pewności co do przeniesienia się Matthijsa de Ligta do Juventusu.
Matthijs de Ligt
Sport: Juventus wciąż nie doszedł do porozumienia z Ajaksem i obawia się, że Barcelona może wrócić do gry o środkowego obrońcę. De Ligt przystał na propozycję włoskiego klubu w wysokości 12 milionów euro rocznie, ale podkreślił, że Bianconeri muszą dogadać się z Joden, ponieważ chce odejść z drużyny w dobrych relacjach. Juventus zaoferował Ajaksowi 50 milionów euro + 20 milionów zmiennych, a Holendrzy mają na stole lepsze propozycje z Barcelony i PSG. Barça nie ma wielkich nadziei na kupno de Ligta, ponieważ nie zamierza poprawiać swojej oferty dla 19-latka, ale piłkarz nie odejdzie do Juventusu, jeśli mistrzowie Włoch nie dogadają się z Ajaksem.
Francesc Aguilar: Dziennikarz Mundo Deportivo podaje, że Barcelona jest na bieżąco informowana o trudnych negocjacjach Ajaksu i Juventusu. Mistrzowie Holandii są niezadowoleni, że Mino Raiola zamknął porozumienie ze Starą Damą, zanim doszło do negocjacji między klubami.
Nélson Semedo
„Tot Costa”: Dziennikarz Marki David Sánchez uważa, że Semedo jest absolutnym priorytetem Diego Simeone na następny sezon, a sam piłkarz również byłby gotów przenieść się do Atlético. Nie wiadomo jednak, na jaki wydatek Rojiblancos będą mogli sobie pozwolić.
Arturo Vidal
La Gazzetta dello Sport: Inter wciąż jest zainteresowany chilijskim pomocnikiem. Vidal miałby zastąpić na Giuseppe Meazza Radję Nainggolana, którego w składzie nie widzi nowy trener Antonio Conte. 32-latek byłby zachwycony możliwością trenowania pod wodzą tego szkoleniowca, ponieważ wcześniej pracował z nim w Juventusie. Barcelona mogłaby sprzedać Vidala za 20-22 miliony euro, ale nie będzie czekać w nieskończoność na decyzję Interu. Katalończycy oczekują odpowiedzi do połowy lipca, aby mieć czas na znalezienie następcy Chilijczyka.
Malcom
Le Parisien: PSG jest zainteresowane Brazylijczykiem. Dyrektor sportowy tego klubu dobrze zna Malcoma i cenił jego występy w Girondins Bordeaux. 22-latek mógłby zostać włączony w transfer Neymara. Zainteresowanie Malcomem wyrażają też Inter, Milan i angielskie kluby.
Lautaro Martínez
TyC Sports: Wiceprezes Interu Javier Zanetti zaprzeczył, że Barcelona złożyła ofertę za Lautaro Martíneza.
Samuel Umtiti
Daily Mail: Manchester United i Arsenal będą walczyć o francuskiego obrońcę, choć w lepszej sytuacji są Czerwone Diabły, mające większe zasoby finansowe. Barcelona oczekuje za Umtitiego 60 milionów euro.
Lewy obrońca
Sport: Barcelona czeka na Valverde ze sprowadzeniem lewego obrońcy. Trener pojawi się w klubie w przyszłym tygodniu i wtedy dojdzie do końcowych rozmów na ten temat. Barça ma kilka opcji, a ostateczną decyzję podejmie Valverde. Dyrekcja sportowa chce sprowadzić doświadczonego piłkarza, który nie będzie kosztował zbyt wiele. Klub jest gotowy zainwestować około 15 milionów euro. Mówi się o Ricardo Rodríguezie, który ma odejść z Milanu po transferze Theo Hernándeza. Z kolei Raphaël Guerreiro niemal na pewno trafi do PSG. Niewykluczone, że Barcelona za darmo sprowadzi Filipe Luisa lub też postawi na Marca Cucurellę, choć klub wolałby go sprzedać.
Komentarze (182)