Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Dariusz Maruszczak

4 lipca 2019, 12:30

El Larguero, Sky Sports, Marca, Sport

131 komentarzy

Temat kupna Neymara i Antoine’a Griezmanna przez Barcelonę wciąż dominuje w hiszpańskich mediach. Pojawiły się również kolejne informacje ws. przeniesienia się Matthijsa de Ligta do Juventusu. Zapraszamy na przegląd najnowszych doniesień transferowych związanych z Blaugraną.

Neymar

Sport: Barcelona poradziła Neymarowi, aby wrócił do Paryża w terminie ustalonym przez PSG. Kataloński klub chce uniknąć sytuacji, w której zawodnik wszcząłby otwarty bunt, co mogłoby utrudnić operację. Brazylijczyk początkowo nie zamierzał wracać do zespołu mistrzów Francji i stawiać się na pierwszy trening. Neymar liczył, że do końca jego wakacji negocjacje będą na tyle zaawansowane, że nie będzie musiał tego robić. Transakcja jest jednak skomplikowana i może nie zostać sfinalizowana do końca lipca. Zmęczone Brazylijczykiem PSG jest gotowe do rozmów, ale każdy zły ruch może spowodować, że operacja zostanie zamrożona, zwłaszcza gdyby Neymar otwarcie zbuntował się wobec władz klubu. Trener paryżan Thomas Tuchel w przyszłym tygodniu może wypowiedzieć się na temat przyszłości Brazylijczyka.

Marca: PSG utrzymuje, że nie ma interesu i potrzeby pozbywania się Neymara, chcąc w ten sposób zwiększyć jego cenę do 250 milionów. Barcelona nie uważa jednak, żeby w czasie pobytu w Paryżu wartość Brazylijczyka wzrosła, więc wycenia go na 170-180 milionów. Do operacji mogą zostać włączeni Ousmane Dembélé i Philippe Coutinho.

Joaquín Piera: Dziennikarz Sportu w programie „El Partidazo de COPE” poinformował, że Neymar rozmawiał prywatnie z Messim po meczu Brazylii z Argentyną. Ma to stanowić kolejny etap zbliżenia się skrzydłowego do Barcelony. Ponadto w Brazylii uważa się, że piłkarz trafi do Blaugrany.

Antoine Griezmann

Marca: Zgodnie z umową z Barceloną Francuz miałby zarabiać odpowiednio w każdym sezonie 18, 18, 21, 23 i 25 milionów euro, a więc w trakcie trwania kontraktu jego średnie wynagrodzenie byłoby zbliżone do kwoty uzyskiwanej w ostatnim sezonie w Atlético. Barça miała pewne wątpliwości co do kupna Francuza ze względu na opór kibiców i szatni, która wolałaby Neymara. Barcelona spróbuje jednak namówić Atlético do sprzedaży Griezmanna w ratach i nie poprzez zapłacenie klauzuli odejścia ze względu na wyższe obciążenie podatkowe. Barça chce w ciągu siedmiu dni zamknąć umowę, żeby 11 lipca móc oficjalnie zaprezentować Griezmanna. Do transakcji może zostać włączony Nélson Semedo, który byłby zainteresowany przeniesieniem się na Wanda Metropolitano.

Matthijs de Ligt

Sky Sports: Transfer obrońcy do Juventusu się komplikuje. De Ligt ma już wszystko uzgodnione z włoskim klubem, ale Bianconeri wciąż nie doszli do porozumienia z Ajaksem. Juventus oferuje 54,9 miliona euro + 10 milionów zmiennych, a Joden oczekują 75 milionów. Władze Starej Damy chcą zmniejszyć kwotę transferu, widząc, że de Ligt chce do nich trafić. Ajax ma jednak swoje wymagania.

Ousmane Dembélé

„El Larguero”: Francuz nie chce odchodzić z Barcelony i nie zamierza być kartą przetargową w operacji związanej ze sprowadzeniem Neymara. Dembélé trzyma się tego, co powiedziano mu kilka tygodni temu, że nie jest na sprzedaż.

Philippe Coutinho

Radio Monte Carlo: Agent piłkarza Kia Joorabchian zapewnił, że nie było żadnego kontaktu z PSG w sprawie Brazylijczyka. Ponadto powiedział, że rozmawiał z Pepem Segurą, który przekazał mu, że Barcelona nie planuje sprzedać Coutinho tego lata.

Fot. Кирилл Венедиктов / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dobrze, że nie ma żadnej informacji o transferze Rakiety, bez niego nie ma co nawet myśleć o tryplecie ;)
« Powrót do wszystkich komentarzy