Oficjalnie: Wiceprezydent FC Barcelony Jordi Mestre podał się do dymisji

Julia Cicha

3 lipca 2019, 23:15

Sport, Mundo Deportivo, AS, Marca

108 komentarzy

FC Bacelona potwierdziła, że wiceprezydent FC Barcelony Jordi Mestre podał się do dymisji. Klub nie podał powodu tej decyzji. W komunikacie napisano jedynie, że Mestre dziękuje Sandro Rosellowi i Josepowi Marii Bartomeu za zaufanie oraz szansę i zaszczyt bronienia interesów Barcelony.

Media mówiły dziś wieczorem o konflikcie Mestre z zarządem dotyczącym kierunku działań sportowych klubu. Przypomnijmy, że był on do tej pory dyrektorem obszaru sportowego znajdującym się ponad takimi osobami jak Pep Segura czy Maria Teixidor. Jego odejście zaskoczyło media z powodu dobrych relacji utrzymywanych z Josepem Marią Bartomeu. Ponoć miało dojść jednak do konfliktu w zarządzie, który według niektórych źródeł dotyczył powrotu Neymara na Camp Nou.

Jordi Mestre to kolejny po Carlesie Vilarrubim, Manelu Arroyo (dwaj wiceprezydenci), Susanie Monje i Jordim Monesie członek zarządu, który rezygnuje ze stanowiska. Co ciekawe, jeszcze wczoraj Barcelona zapowiedziała, że Mestre pojawi się na konferencji prasowej po piątkowej prezentacji Frenkiego de Jonga. Wskazuje to na nagłą decyzję byłego już wiceprezydenta.

Według Sportu miało dziś dojść do spotkania Mestre z Javierem Bordasem, Xavierem Vilajoaną i Silvio Eliasem, po którym to wiceprezydent podjął decyzję o rezygnacji ze stanowiska. W trakcie spotkania ostro dyskutowano m.in. na temat polityki transferowej Barçy. Dziennik nie wyklucza, że przyszłość Pepa Segury na stanowisku menedżera generalnego obszaru sportowego również stoi pod znakiem zapytania.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Laporta wróć:) Bartek i Ernesto Wam już dziękujemy... i żegnamy. Bez urazy.

@Remi1899 Nigdy wiecej lapcia w Barcelonie.
Jedno wielkie nie.

@MarioVeB! Chyba dla ciebie jedno wielkie nie!!

@Barca1922 on już się dawno skonczył ,człowiek bez pomysłu.
Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.2.
« Powrót do wszystkich komentarzy