Sport: Terminarz na sezon 2019/20 będzie asymetryczny

Julia Cicha

3 lipca 2019, 15:15

Sport

6 komentarzy

Jutro o godzinie 13 w siedzibie Hiszpańskiej Królewskiej Federacji Piłkarskiej zostanie rozlosowany kalendarz spotkań Primera División w sezonie 2019/20. Jak informuje Sport, tak samo jak w minionej kampanii terminarz będzie asymetryczny.

Jest to jedną z petycji LaLigi i jej prezesa Javiera Tebasa. Uważają oni, że taki system zwiększa emocje w trakcie rozgrywek. Najbliższy sezon rozpocznie się w weekend 18 sierpnia, a zakończy 24 maja. Dziś RFEF i LaLiga podpiszą porozumienie dotyczące koordynacji rozgrywek do 30 czerwca 2024 roku. Zostanie w nim zawarty nowy format Pucharu Króla i Superpucharu Hiszpanii.

Dziś po południu zostaną więc określone kompetencje obu organów oraz nazwa ligi i piłki. Wciąż czekają nas jednak jeszcze negocjacje w sprawie rozgrywania meczów w piątki i w poniedziałki. RFEF i LaLiga będą starały się dojść do porozumienia z pomocą mediacyjną Wyższej Rady ds. Sportu.

Fot. La Liga / CC BY-SA 4.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ehh, ten nowy format superpucharu to dno jakieś, final four o mimo wszystko niezbyt wielce znaczące trofeum xd

@Chwytliwy dla Barcy "niezbyt znaczące trofeum" (mimo wszystko regularnie zdobywali w ostatnich latach, więc jednak czy takie nieznaczące?) Dla Valencii to największy sukces ostatnich lat.
Ale mimo wszystko popieram, że final four to jednak trochę przesada. O ile w ręcznej ma to swój klimat o tyle w piłce nożnej tego nie widzę.
« Powrót do wszystkich komentarzy