Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Julia Cicha

3 lipca 2019, 12:52

62 komentarze

Dziś media spekulują na temat Neymara i Nélsona Semedo. Mówi się również, Philippe Coutinho zaakceptował ofertę PSG.

Neymar

Francesc Aguilar: W zarządzie i sztabie szkoleniowym nie ma jednomyślności w sprawie tego transferu. Jeśli zawodnik wróci na Camp Nou, będzie to wynikało z wpływu szatni na decyzję klubu.

Mundo Deportivo: Barcelona nie wyklucza kupna piłkarza, ale wszystko zależy od tego, czy możliwa będzie wymiana. Kwota tej wymiany mogłaby wynieść maksymalnie 170 milionów euro, czyli tyle, ile klauzula Neymara w 2020 roku. W wymianie można uwzględnić Semedo, Coutinho, Rakiticia i Umtitiego, choć oczywiście nie wszystkich razem. Jeśli PSG chciałoby Dembélé, nie dostałoby nikogo więcej, bo Francuz jest wyceniany w Barcelonie na 200 milionów euro i wydaje się "nie do ruszenia".

L'Equipe: Dziennik tytułuje swoją okładkę "Wielkie kłamstwo", odnosząc się do Neymara. Wydaje się, że jego sytuacja w PSG jest nieodwracalna, ale nie wiadomo, gdzie zagra w przyszłym sezonie. Brazylijczyk obwinia swój obecny klub za wszystkie nieszczęścia. 

Nélson Semedo

AS: Obrońca jest priorytetem Atlético, które jest gotowe na niego poczekać. Semedo woli odejść z Camp Nou, bo nie czuje, że ma pewne miejsce w pierwszym składzie. W Madrycie traktuje się tę operację osobno, a nie w połączeniu z transferem Griezmanna. Atlético zrobi wszystko, co w jego mocy, by zakontraktować Portugalczyka.

Mundo Deportivo: Barcelona uważa go za niezbędnego, ale zainteresowanie Atlético nie maleje. L'Equipe dodaje, że PSG również chciałoby pozyskać obrońcę po odejściu Daniego Alvesa. Być może zaproponuje włączenie go w operację powrotu Neymara na Camp Nou.

Ousmane Dembélé

Mundo Deportivo: Barça przekazała agentowi piłkarza, że Francuz ma mocną pozycję w klubie. Napastnik stał się jednak celem numer jeden Bayernu Monachium. 

Samuel Umtiti

Sport: Barcelona nie spieszy się i nie rozważy żadnej oferty poniżej 50 milionów euro. Juventus i Manchester United interesowały się obrońcą, ale nie podjęły oficjalnych działań. Umtiti może zostać w klubie, ale może również odejść, jeśli będzie to koszystne dla wszystkich stron. Barça ma inne opcje na jego pozycji.

Philippe Coutinho

Sport: Zawodnik powiedział "tak" PSG. Jeśli Neymar trafi do Barcelony, to właśnie Coutinho powędruje w przeciwnym kierunku. Przedstawiciel Philippe negocjował w ostatnich dniach z PSG i Leonardo. Operacja jest finansowo możliwa, a Francuzi nie miewają problemów w tym aspekcie. Wszystkie działania prowadzone są na razie dyskretnie, bo Coutinho przebywa jeszcze na Copa América. 

Ivan Rakitić

Sport: Zdjęcie przedstawiające Rakiticia z rodziną w drodze do Paryża pochodzi z niedzieli, a nie z wtorku. Zawodnik leciał z Madrytu, a nie z Barcelony. Dziś z kolei opublikował film z siłowni. Wydaje się, że przebywa w stolicy Francji po prostu na wakacjach.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Podawanie informacji że Coutihno dogadał się z PSG, ale działania są dyskretne...XD
To nie ma sensu.
« Powrót do wszystkich komentarzy