Kicker: FC Barcelona wystawia Ousmane'a Dembélé na sprzedaż

Grzegorz Zioło

1 lipca 2019, 19:15

Kicker, Sport, MD

120 komentarzy

Informacje o zainteresowaniu Bayernu Monachium Ousmane'em Dembélé wywołują falę spekulacji w niemieckich mediach. Jak twierdzi Kicker, Barcelona zdecydowała się wystawić Francuza na sprzedaż, żeby pokryć planowane kupno Antoine'a Griezmanna i Neymara.

FIFA nie pozwala klubom na to, by wydatki klubu podczas okienka transferowego przekraczały o ponad sto milionów euro wpływy ze sprzedaży zawodników. Jeśli Barça zdecyduje się na sprowadzenie Neymara i Griezmanna, będzie musiała wyrównać swój bilans. Jednym z najwyżej wycenianych piłkarzy katalońskiego klubu z realną szansą na odejście jest właśnie Ousmane Dembélé.

PSG mogłoby być zainteresowane uwzględnieniem Dembélé w operacji związanej z transferem Neymara. Oprócz mistrzów Francji młodym napastnikiem interesuje się też Liverpool, a Bayern traktuje go jaki alternatywę dla Leroya Sane, który pozostaje pierwszym wyborem. Mundo Deportivo podaje, że klub z Monachium nawiązał już pierwsze kontakty z otoczeniem piłkarza Barçy.

Niemieckie media przypominają, że Barcelona zapłaciła Borussii Dortmund za reprezentanta Francji 105 milionów euro i nie sprzeda swojego zawodnika za mniej niż sto milionów. Dembélé przebywa obecnie na wakacjach i według planu ma wrócić do treningów z zespołem 14 lipca.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Komar zostaje.
Tak powiedziałem i tak ma być.

« Powrót do wszystkich komentarzy