Sport: Jean-Clair Todibo i Samuel Umtiti mogą skorzystać na rezygnacji Barcelony z Matthijsa de Ligta

Grzegorz Zioło

27 czerwca 2019, 20:15

Sport

16 komentarzy
  • Po prawdopodobnej rezygnacji Barcelony ze sprowadzenia Matthijsa de Ligta w klubie zostanie czterech stoperów: Gerard Piqué, Clement Lenglet, Samuel Umtiti i Jean-Clair Todibo
  • Umtiti nie zamierza zmieniać klubu i chce walczyć o powrót do pierwszego składu, a Todibo będzie mieć mniejszą konkurencję niż w rundzie wiosennej
  • Blaugrana nie planuje wzmocnień na środku obrony, ponieważ ważniejsze są transfery Griezmanna i Neymara oraz znalezienie zmiennika Jordiego Alby

Zgodnie z doniesieniami mediów Matthijs de Ligt najprawdopodobniej przeniesie się do Juventusu. Holender przez długi czas był celem transferowym Barcelony, ale klub ostatecznie zrezygnował ze starań, ponieważ nie zamierzał spełniać wygórowanych żądań zawodnika i jego agenta. Na tej sytuacji mogą skorzystać dwaj obrońcy Blaugrany: Samuel Umtiti i Jean-Clair Todibo.

Po sezonie 2018/19 z Barçy odeszli Jeison Murillo i Thomas Vermaelen. Kolumbijczyk wrócił do Valencii po zakończeniu wypożyczenia, a Belg rozstaje się z klubem jako wolny zawodnik po wygaśnięciu kontraktu. W Barcelonie zostaje zatem czterech środkowych obrońców: podstawowy duet Gerard Piqué - Clement Lenglet oraz wspomniani Umtiti i Todibo.

Umtiti utracił miejsce w pierwszym składzie Barcelony z powodu długiej przerwy w grze spowodowanej kontuzją, ale zachował swoją pozycję w reprezentacji Francji. Sprzedaż Big Sama może być korzystnym ruchem dla Barçy pod względem finansowym, ale zawodnik nie zamierza wyprowadzać się ze stolicy Katalonii i chce walczyć o miejsce w podstawowej jedenastce. Francuz jest wysoko ceniony na rynku transferowym, zwłaszcza przez kluby z Premier League.

Jean-Clair Todibo nie ma za sobą łatwego sezonu. Barcelona wykupiła go z Toulouse pod koniec zimowego okienka transferowego, żeby nie zmarnował pół roku na trybunach. W zespole Ernesto Valverde jego szanse na grę również nie były wysokie, ponieważ w szczytowym momencie w kadrze pierwszego zespołu Barçy było aż sześciu środkowych obrońców. W przyszłym sezonie młody Francuz ma być czwartym stoperem, ale w jego wieku brak regularnej gry może negatywnie odbić się na rozwoju. Todibo ma rozpocząć przedsezonowe treningi 14 lipca, a po okresie przygotowawczym sztab szkoleniowy podejmie decyzję w jego sprawie.

Odchudzenie kadry na środku obrony i brak nowych nabytków na tę pozycję to dobra wiadomość dla obu Francuzów. Do tej pory Barcelona sprowadziła bramkarza Neto i pomocnika Frenkiego de Jonga, a teraz pracuje nad transferem obrońcy. Nie będzie to jednak stoper, a lewy obrońca, który ma rywalizować z Jordim Albą i godnie go zastępować. Klub ma w planach pozyskanie młodszego, droższego, ale i bardziej przyszłościowego zawodnika, takiego jak Raphael Guerreiro, lub wzięcie za darmo doświadczonego piłkarza, np. Filipe Luisa.

Barcelona musi znaleźć środki na planowane transfery Antoine'a Griezmanna i Neymara, od których zależą pozostałe ruchy klubu w letnim okienku. Możliwość sprowadzenia Matthijsa de Ligta była rynkową okazją, ale wzmocnienie środka obrony nie jest obecnie priorytetem Blaugrany, dlatego Samuel Umtiti i Jean-Clair Todibo mogą liczyć na zaufanie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

... a tym czasem Liverpool zaklepał sobie za śmieszne pieniądze młodego Seppa van den Berga. 17 lat a wyrośnięty byczek jak trza. Ten nasz chuderlak Todibo nawet się nie łapie do pierwszej 11 reprezentacji Francji u21.
Umtiti to wielki znak zapytanie, nie wiadomo co będzie z tym jego kolanem, ja bym go sprzedał, gdyby tylko chciał odejść.
De Ligt szkoda go, ja jeszcze wieże, że stanie się cud i trafi do nas.

Ważne żeby Barca na tym skorzystała

Ciekawe czy kupią jakąś porządną 9 żeby rotował z Luisito. Chyba niestety o tym zapomnieli a jednak ani Ney ani Grizzou to nie typowe 9, bynajmniej jeden to skrzydłowy drugi to bardziej 10. VeB

Ciekawe kiedy odkryją że nie mamy prawego obrońcy na wysokim poziomie.
konto usunięte

A nie lepiej włączyć do pierwszej drużyny kogoś z Barçy B na lewą obronę niż wydawać siano na emerytów? Gdzie to ich ,,odmłodzenie kadry"?

Text w stylu:
"amerykańscy naukowcy odkryli że woda jest mokra"

No i dobrze mamy topowych obrońców na tej pozycji i nie musimy sie nikim innym wzmacniać przyjemniej oni mają Barcelonę we krwi i nie kierują sie kasą co niektórzy:)

Według mnie nie powinniśmy wydawać wiele na konkurenta dla Alby. W nowym sezonie Jordi znowu rozegra ponad 70% wszystkich meczów. Taki Felipe Luis za free byłby dobrą opcją. Dopiero gdy Alba będzie słabo grał jak już będzie stary to powinniśmy zainwestować w jakiegoś solidnego LO. Marzy mi się powrót Grimaldo do Barcy. :)

Trochę taka kolonia francuska na tym środku obrony się zrobiła

I bardzo dobrze. Mamy czwórkę bardzo dobrych obrońców, którzy starcza na przyszły sezon. Nie potrzeba wydawać dużej sumy pieniędzy na młodego Holendra