Jordi Cardoner: Neymar chce wrócić do Barcelony, ale temat jego powrotu na razie nie istnieje

Radek Koc

27 czerwca 2019, 15:15

Marca

40 komentarzy

Wiceprezydent Barcelony Jordi Cardoner dokonał podsumowania roku Działu Społecznego. Największe zainteresowanie wzbudziły jednak aktualne kwestie transferowe, które od kilku tygodni zajmują uwagę dziennikarzy i kibiców. 

Zmiany w bramce: Nie chcę wnikać w sferę sportową. Cillessen to znakomity bramkarz, zaskoczył pozytywnie nas wszystkich. Odejście Valdésa stanowiło dla nas wyzwanie. Rozwiązaliśmy tę sytuację transferami wielkich bramkarzy. Holender wyraził chęć odejścia i umotywował ją życzeniem gry w większej liczbie spotkań. Piłkarze chcą aktywnie uczestniczyć w grze. Udało nam się znaleźć dla niego miejsce w Valencii.

Transfery: To nie jest odpowiedni moment do rozmów na temat wzmocnień Barcelony. Jesteśmy w trakcie procesu sprzedaży naszych zawodników. Ten okres kończy się 30 czerwca. Jest to realizowane właśnie w takim porządku z uwagi na okres rozliczeniowy. Sprzedaże pozwalają nam zachować płynność finansową. Dzięki temu możemy sprowadzać do zespołu nowych piłkarzy.

Powrót Neymara: Neymar chce wrócić do Barcelony, ale nasz klub nie zaprząta sobie głowy tym transferem. Ten temat na razie zupełnie nie istnieje. Jest wiele rzeczy związanych z jego odejściem z Barcelony, które osobiście mi się  nie podobały. Trzeba rozwiązać wiele kwestii. Słyszę dookoła, że już praktycznie podpisaliśmy z nim kontrakt, ale tak naprawdę nawet się z nim nie kontaktowaliśmy. Wielu piłkarzy, w tym Neymar, chce grać w Barcelonie.

Nie zaskakuje mnie, że Neymar chce do nas wrócić. Jest mało takich klubów jak nasz. Taka sytuacja zdarzała się już w przeszłości. Niektórzy odchodzili, ale potem wracali. Na przykład Piqué czy Cesc Fàbregas. Neymar to wielki piłkarz, ale jeśli w którymś momencie rzeczywiście zaistnieje możliwość powrotu, trzeba będzie mieć na uwadze okoliczności jego odejścia.

Iñaki Peña: Peña to znakomity bramkarz. Potrzebuje gry i dlatego zadecydowano, że otrzyma szansę w drużynie Barcelony B.

De Ligt: Nie możemy czuć się rozczarowani kwestiami, które nigdy nie były przez nas podjęte ani rozważane. Nie ma sensu rozmawiać o szczegółach.

Griezmann: Celem każdego piłkarza na świecie jest przyjście do Barcelony i gra u boku najlepszego zawodnika w historii. Każdy piłkarz na świecie może mieć na to ochotę. Musimy jednak zachować równowagę budżetową.

Wyjątkowy okres: W tym momencie patrzymy w przyszłość z radością i nadzieją. Nasi kibice chcą wiedzieć, czy będą jakieś nowości. Aby móc się rozwijać, musimy zachować równowagę między budżetem i kwestiami technicznymi. Gdybyśmy mieli sprowadzić do zespołu wszystkich piłkarzy, o których mówi się w prasie, zabrakłoby nam miejsca w szatni.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kupią go a potem posadzą na ławie na cały sezon :D Zemsta ! :D

To są tylko takie gadki żeby nie utrudniać w negocjacjach Neymara, na pewno jest już coś na rzeczy.

Fejk. Wiceprezydent Barcelony nie mówi po polsku

Wiceprezydent Barcelony nic nie wie. Mówi , że nie ma tematu transferu Neymara klubie. Za to użytkownicy barca.com oraz dziennikarze MD i Sportu znają wszystkie szczegóły i są pewni transferu.

Albo faktycznie nauczyli się po cichaczu wszystko załatwiać jak np. rok temu z Malcomem i Vidalem, albo po prostu ten Pan niewiele ma do powiedzenia i tak sobie leje wodę, bo inaczej nie da się tego opisać - wszyscy chcą grać u nas u boku Messiego, de Ligta nie będziemy oceniać bo to nie nasza sprawa, Griezmann hmmm no ale budżet płacowy, tematu Neymara nie ma, Jasper był spoko ale tak trzeba było postąpić. Takie gadanie o wszystkim i o niczym

Wiem że nic nie wiem

Ciekawe ciekawe co zarząd wymyśli tym razem

Cardoner, to ten co oficjalnie powiedział, że Neymar na pewno nie odejdzie do PSG. Pamiętam to jak dzisiaj. Oceny jego decyzji nie muszę wysunąć :)

"Celem każdego piłkarza na świecie jest przyjście do Barcelony..." wszystki ale nie Ligta :)

Przecież ponoć Neymar powiedział że nie będzie udzielał się w mediach, odnośnie transferu, do końca Copa, więc po co te pierdy większej części użytkowników?

I bardzo dobrze bo nikt go tu nie chce, temat można uznać za zamknięty a kolejne plotki można ignorować.

Myślę, że zarząd chce pokazać charakter i nie zamierza zapłacić za Neymara więcej niż 222. Cou kosztował 150, więc wymiana jeden za drugi plus 70 wydaje się rozsądna. Obydwaj zostali przepłaceni.
konto usunięte

Byłem pewien, że nie ma nic na rzeczy. Teraz widzę dorabiana jest ideologia, że nie zdradzi zainteresowania by nie utrudnić negocjacji. :D

No i dobrze że to powiedział ,po co dmuchać kolejny balonik.Bedzie konkret to powiedzą.

Ciekawi mnie co z Griezmannem. Jakos ostatnio tak bardziej glosno o Neyu niz o Grizim

i to jest prawidłowe podejście!!! Szkoda że dużo 'kibiców' tego nie rozumie. Mam wrażenie, że po prostu są to fanboje neymara niż Kibice Dumy Katalonii!!!!

etam
100% Jesus > Cardoner

Logiczne, że o Neymarze nie może paplać bo znów sp* robotę. Trzeba działać dyskretnie i mądrze.

Ten gość jest niemożliwy wychodzi na konferencje prasowa (już któryś raz z rzędu) i daje takie odpowiedzi, że równie dobrze ta konferencja mogłaby się nie odbyć. Leje wodę i gada takie podstawy podstaw jakby tłumaczył coś przedszkolakom...
I tacy ludzie rządzą tym klubem

Podoba mi się podejście zarządu to dla niego ma zależeć nie dla nas :) jeśli mu nie zależy bardziej to zapomnieć o tym czlowieku, a po drugie musi tak mówić Barcelona bo inaczej grozi nam kara finansowa albo wykluczenie z transferów jeśli się dowiedzą o naszych rozmowach z Neymarem

oby mówił prawdę i nie ma tematu powrotu

Skoro wie, że Neymar chce przejść to znaczy, że jakiś temat już jest

Musi tak mówić bo co ma innego powiedzieć? ,,Tak chcemy Neymara więc Ci go szejku zabierzemy tak jak Ty go nam zwinąłeś 2 lata temu,, Ta sprawa jak i negocjacje są bardzo delikatne ze względu na wszystko co się działo 2 lata temu, jak i na wiadome relacje nasze z PSG.

Mam nadzieję, że to nie są puste słowa i że zarząd rzeczywiście będzie pamiętać sposób, w jaki Neymar odszedł z Barcelony.

I przyjście griezmana też jest pod znakiem zapytania po tej wypowiedzi
konto usunięte

Ta wypowiedź chyba świadczy o tym, że żadnego Neymara nie będzie