Jordi Cardoner: Neymar chce wrócić do Barcelony, ale temat jego powrotu na razie nie istnieje

Radek Koc

27 czerwca 2019, 15:15

Marca

40 komentarzy

Wiceprezydent Barcelony Jordi Cardoner dokonał podsumowania roku Działu Społecznego. Największe zainteresowanie wzbudziły jednak aktualne kwestie transferowe, które od kilku tygodni zajmują uwagę dziennikarzy i kibiców. 

Zmiany w bramce: Nie chcę wnikać w sferę sportową. Cillessen to znakomity bramkarz, zaskoczył pozytywnie nas wszystkich. Odejście Valdésa stanowiło dla nas wyzwanie. Rozwiązaliśmy tę sytuację transferami wielkich bramkarzy. Holender wyraził chęć odejścia i umotywował ją życzeniem gry w większej liczbie spotkań. Piłkarze chcą aktywnie uczestniczyć w grze. Udało nam się znaleźć dla niego miejsce w Valencii.

Transfery: To nie jest odpowiedni moment do rozmów na temat wzmocnień Barcelony. Jesteśmy w trakcie procesu sprzedaży naszych zawodników. Ten okres kończy się 30 czerwca. Jest to realizowane właśnie w takim porządku z uwagi na okres rozliczeniowy. Sprzedaże pozwalają nam zachować płynność finansową. Dzięki temu możemy sprowadzać do zespołu nowych piłkarzy.

Powrót Neymara: Neymar chce wrócić do Barcelony, ale nasz klub nie zaprząta sobie głowy tym transferem. Ten temat na razie zupełnie nie istnieje. Jest wiele rzeczy związanych z jego odejściem z Barcelony, które osobiście mi się  nie podobały. Trzeba rozwiązać wiele kwestii. Słyszę dookoła, że już praktycznie podpisaliśmy z nim kontrakt, ale tak naprawdę nawet się z nim nie kontaktowaliśmy. Wielu piłkarzy, w tym Neymar, chce grać w Barcelonie.

Nie zaskakuje mnie, że Neymar chce do nas wrócić. Jest mało takich klubów jak nasz. Taka sytuacja zdarzała się już w przeszłości. Niektórzy odchodzili, ale potem wracali. Na przykład Piqué czy Cesc Fàbregas. Neymar to wielki piłkarz, ale jeśli w którymś momencie rzeczywiście zaistnieje możliwość powrotu, trzeba będzie mieć na uwadze okoliczności jego odejścia.

Iñaki Peña: Peña to znakomity bramkarz. Potrzebuje gry i dlatego zadecydowano, że otrzyma szansę w drużynie Barcelony B.

De Ligt: Nie możemy czuć się rozczarowani kwestiami, które nigdy nie były przez nas podjęte ani rozważane. Nie ma sensu rozmawiać o szczegółach.

Griezmann: Celem każdego piłkarza na świecie jest przyjście do Barcelony i gra u boku najlepszego zawodnika w historii. Każdy piłkarz na świecie może mieć na to ochotę. Musimy jednak zachować równowagę budżetową.

Wyjątkowy okres: W tym momencie patrzymy w przyszłość z radością i nadzieją. Nasi kibice chcą wiedzieć, czy będą jakieś nowości. Aby móc się rozwijać, musimy zachować równowagę między budżetem i kwestiami technicznymi. Gdybyśmy mieli sprowadzić do zespołu wszystkich piłkarzy, o których mówi się w prasie, zabrakłoby nam miejsca w szatni.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wiem że nic nie wiem
« Powrót do wszystkich komentarzy