Arthur: Myślę o tym, żeby częściej wchodzić w pole karne i strzelać z dystansu

Grzegorz Zioło

27 czerwca 2019, 09:06

Mundo Deportivo

27 komentarzy

Arthur Melo pełni podobną rolę w reprezentacji Brazylii i w Barcelonie. Pomocnik był piłkarzem pierwszego składu w swoim premierowym sezonie na Camp Nou, a teraz ma miejsce w jedenastce Canarinhos w Copa América. Podczas konferencji prasowej przed ćwierćfinałem z Paragwajem Arthur przyznał, że zamierza "częściej wchodzić w pole karne".

Były piłkarz Grêmio jeszcze nie strzelił gola ani w reprezentacji Brazylii, ani w Barcelonie, mimo że w swoim pierwszym sezonie w tym klubie rozegrał 2478 minut w 44 meczach. Pomocnik zaliczył w nich dwie asysty. – Byłoby wspaniale strzelić gola na Arena do Grêmio – stwierdził Arthur przed spotkaniem na stadionie, na którym wchodził do dorosłej piłki. Brazylijczyk przyznał jednak, że jego rola w drużynie jest inna. – Strzelanie goli nie jest moim główym zadaniem, ale myślę o tym, żeby częściej wchodzić w pole karne i strzelać z dystansu. Gdybym zdobył jutro bramkę tutaj na stadionie Grêmio, byłoby to niezapomniane przeżycie.

Po pierwszym roku w Barcelonie Arthur czuje się "bardziej dojrzały i wprawiony". – Zawodnik zawsze musi szukać rozwoju i to właśnie robię, ciężko pracując – powiedział pomocnik. Selekcjoner Tite również ma do niego duże zaufanie i zachęca go do większego zaangażowania w ofensywie. W reprezentacji Brazylii Arthur ma szukać piłki z tyłu i kierować ją naprzód, ponieważ potrafi posyłać podania przeszywające linie rywala. W fazie grupowej Copa América pomocnik Barçy był najczęściej faulowanym zawodnikiem, co świadczy o dużym respekcie przeciwników wobec niego. – Myślę, że dzieje się tak z powodu stylu tych rozgrywek, który jest bardziej kontaktowy – ocenił Arthur.

W meczu z Paragwajem celem Arthura będzie przełamywanie linii rywala podaniami. Pomocnik nie szuka też ewentualnych wymówek w postaci złego stany murawy. – Chcemy dobrze wykonać nasze zadania i osiągnąć dobry wynik. Jeśli murawa będzie w złym stanie, a nie wiem, czy będzie, rywalom również będzie się grało gorzej. Myślę, że powinniśmy się skupić na poszukaniu jak najlepszego rezultatu – zapewnił Arthur.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Przecież strzały z dystansu są w Barcelonie zabronione...

@m81 I tak jest od lat. Tylko Messi ma pozwolenie :D
« Powrót do wszystkich komentarzy