Oficjalnie: Jasper Cillessen odchodzi z Barcelony do Valencii

Dariusz Maruszczak

26 czerwca 2019, 21:38

FCBarcelona.es

107 komentarzy

FC Barcelona oficjalnie potwierdziła to, o czym mówiło się od dobrych kilku dni. Jasper Cillessen odchodzi z katalońskiego klubu i przeniesie się do Valencii.

Los Che zapłacą za Holendra 35 milionów euro i podpiszą z nim czteroletni kontrakt. Klauzula odejścia 30-latka będzie wynosić 80 milionów euro. Następcą Cillessena w roli rezerwowego bramkarza Barcelony ma zostać golkiper Valencii Neto. Według doniesień medialnych koszt transferu Brazylijczyka będzie podobny do ostatecznej ceny Cillessena. W ciągu tygodnia Barça powinna sfinalizować tę operację.

Cillessen trafił do Barcelony latem 2016 roku po odejściu z klubu Claudio Bravo. Holender kosztował 13 milionów euro i przez długi czas pokornie znosił rolę rezerwowego. Mimo rzadkich występów Cillessen potrafił utrzymać wysoką formę i bardzo pomógł Blaugranie w zdobyciu dwóch Pucharów Króla. 30-latek w barwach katalońskiego klubu rozegrał łącznie 32 mecze, w których puścił 25 bramek. W 14 spotkaniach zachował czyste konto.

FC Barcelona w oficjalnym komunikacie wyraziła wdzięczność za zaangażowanie i poświęcenie Cillessena oraz życzyła mu powodzenia i sukcesów w przyszłości.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ogromny szacunek dla Holendra!

Barca to do tej pory była klubem z najlepiej obsadzoną pozycją bramkarza, raczej żadna drużyna nie prezentowała się pod tym względem lepiej.

A sam Jasper godząc się na rolę rezerwowego pokazał jak bardzo ceni Barcelonę.


Powodzenia!!!
« Powrót do wszystkich komentarzy