Ronaldo: Życzę Messiemu, żeby grał przez całe życie, on uszczęśliwia ludzi

Dariusz Maruszczak

26 czerwca 2019, 10:00

Marca

10 komentarzy

Brazylijczyk Ronaldo Nazario de Lima udzielił wywiadu dla dziennika Marca, w którym wypowiedział się na temat rywalizacji Canarinhos z Argentyną, a także chwalił kapitana Albicelestes Leo Messiego.

Ronaldo odniósł się do potencjalnego meczu Brazylii z Argentyną w półfinale Copa América. – Uważam, że ta rywalizacja sprawia, że obie reprezentacje stają się dużo lepsze. Konkurencja sprawia, że jedna drużyna chce być lepsza od drugiej. To zdrowe. Oprócz futbolu nie mam nic przeciwko Argentynie. Mam wielu przyjaciół z tego kraju, wiele razy tam byłem.

Brazylijczyk złożył życzenia Messiemu, który przedwczoraj skończył 32 lata. – Przede wszystkim chcę złożyć mu życzenia z okazji urodzin, żeby żył jeszcze i sto lat. Czego jeszcze można mu życzyć? Żeby grał całe życie! Uważam, że Leo jest piłkarzem, który uszczęśliwia ludzi.

Ronaldo chciał podkreślić, że gra w klubie i w reprezentacji to coś zupełnie innego. – Myślę, że porównywanie tych dwóch rzeczy jest niesprawiedliwe. Kiedy gra w Barcelonie, codziennie trenuje ze swoimi kolegami, ma większy spokój i dzięki temu może rozwijać swoją grę. Nie sądzę jednak, żeby miał inne chęci. Jestem przekonany, że Leo chce dać reprezentacji wszystko co najlepsze i dlatego tak się poświęca. W wieku 32 lat mógłby zrezygnować z kolejnego występu na Copa América, a mimo to zrezygnował z wakacji, żeby znów być z reprezentacją i próbować zdobyć trofeum, po które Argentynie nie udało się sięgnąć już od wielu lat.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Macie obsesje na punkcie Cristiano

Myślałem, że to maszyna XD

Jaki bait barany, przecież w opisie newsa jest napisane że to mówi Brazylijczyk.

Bait z legalnym paszportem.

tez myslalem najpierw ze chodzi o CR7... :D a co do Messiego i reprezentacji, to tu mamy dwojakie fakty: 1) raz ze pelna zgoda, ze zrzucanie winy niego to absurd i brak logiki a z 2) drugiej strony fakt jest faktem, ze Argentyna ma super kadre i dobrych piłkarzy z najlepszym na swiecie na czele i brak trofeum jest pewna skaza i nie można tego pomijać na zasadzie.... wszyscy inni sa winni :P czasami mam wrazenie ze to piłkarze inni argentyńscy sa winni ze Messi musi z nimi grac… nie popadajmy ze skrajności w skrajność... no nic pozostaje mieć nadzieje ze Messi jeszcze cos z kadra ugra ;) zycze mu tego bardzo :D

Już myślałem, że CR7 upał zaszkodził i zaczyna się wypowiadać jak nie on... no ale jednak chodzi o grubego :)

Ajuz myslalem, ze to CR7. XD