Media: Jasper Cillessen przechodzi testy medyczne przed transferem do Valencii

Grzegorz Zioło

25 czerwca 2019, 12:50

Sport, Marca, Twitter

42 komentarze

Jak podaje Sport i inne media, Jasper Cillessen przebywa obecnie w Walencji, gdzie przechodzi testy medyczne przed transferem do Los Che. Holender ma wkrótce podpisać kontrakt z Valencią, a w drugą stronę podąży Neto, który od przyszłego sezonu ma być zmiennikiem Marca-André ter Stegena w Barcelonie.

Według informacji hiszpańskich mediów strony doszły już do porozumienia w sprawie wymiany bramkarzy i dziś powinno dojść do ogłoszenia transferów. Neto będzie drugim po Frenkiem de Jongu oficjalnie zaprezentowanym nabytkiem Barcelony przed sezonem 2019/20. W zespole Blaugrany Brazylijczyk będzie pełnił funkcję drugiego bramkarza, zaś Cillessen powinien zostać pierwszym wyborem Marcelino między słupkami w drużynie Valencii.

Obaj bramkarze zostali wycenieni na 25 milionów euro, jednak transfery nie zostaną przeprowadzone jednocześnie. Najpierw Cillessen ma przenieść się do Valencii, a później nastąpi sprzedaż Neto do Barcelony. Pierwsza operacja zostanie uwzględniona w obecnym roku obrotowym (2018/19), a druga odbędzie się już w nowym roku 2019/20, który rozpocznie się 1 lipca.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Z ekonomicznego punktu widzenia fatalny ruch dyrekcji sportowej. Oddajemy lepszego z tej dwójki, a do tego 25 mln za wiekowego, rezerwowego bramkarza to trochę dużo...

@proslambanamenos czas tu gra role

@proslambanamenos pamiętaj że sam zawodnik musi mieć chęć kontynuacji gry w zespole, a Cillessen takiej nie wyraża już. Szuka większej liczby minut i jest to całkowicie zrozumiałe. Neto zaakceptuje role zmiennika. Wartość Jaspera również spadła w porównaniu do chociażby zeszłego roku, a jego ostatnie występy też nie pomagają (nie mówię, że grał jakoś wybitnie źle, aczkolwiek nie popisywał się już jak chociażby rok temu)

@proslambanamenos wiesz co Ty gadasz? Cillessen też jest wiekowy oni mają po 30 lat

@MNSbEstEver Neto 29

@proslambanamenos dodatkowo to taki trochę zabieg by dopiąć budżet. Finanse klubu są bardzo istotne, gdyż to one dają nadzieję na przyszłość.
« Powrót do wszystkich komentarzy