Luis Suárez: Regulamin jasno wskazuje, że sędzia powinien wyrzucić Jarę z boiska

Radek Koc

25 czerwca 2019, 14:54

Fox Sports

62 komentarze

Luis Suárez zatrzymał się na chwilę w strefie mieszanej po meczu z Chile i odpowiedział na kilka pytań ze strony dziennikarzy. 

Jak się czujesz po meczu z Chile?

Przede wszystkim jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ osiągnęliśmy nasz pierwszy cel, którym było wyjście z grupy i awans do kolejnej fazy turnieju.

Domagałeś się wykluczenia Gonzalo Jary, ponieważ tak nakazuje regulamin gry. Starałeś się to wytłumaczyć sędziemu. Co ci powiedział?

Arbiter powiedział, że chciał nas bronić. Kiedy kopniesz chłopca od podawania piłek, regulamin wskazuje na wykluczenie. Tutaj było tak samo. Nie chciałem wywalczyć dla nas żadnej korzyści. Chciałem tylko, aby respektowano normy gry. Wydaje się, że można kogoś wykluczyć za pewne przewinienie, a kogoś innego już nie.

Mecz był bardzo taktyczny.

Bardzo się wzajemnie szanujemy z każdym rywalem. Chilijczycy mieli świadomość, że remis gwarantował im pierwsze miejsce w grupie. Nasz rywal utrzymywał się więcej czasu przy piłce, ale my byliśmy bardziej skuteczni, jeśli chodzi o stwarzane sytuacje bramkowe. To sprawiło, że byliśmy spokojni.

W ćwierćfinale zmierzycie się z Peru, które w ostatnim meczu przegrało z Brazylią 0:5. W jaki sposób rzutuje to na wasz pojedynek?

Oczywiście otrzymali mocny cios od Brazylii, ale ta reprezentacja z jakiegoś powodu znalazła się w ćwierćfinale. Musimy podejść do nich z szacunkiem.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Suarez mówiący o szacynku do rywala? To nie idzie w parze
« Powrót do wszystkich komentarzy