Sport: Arturo Vidal chce zostać w Barcelonie i odrzuca ofertę z Chin

Grzegorz Zioło

23 czerwca 2019, 22:06

Sport

27 komentarzy
  • Po udanym sezonie w Barcelonie Arturo Vidal otrzymał wiele ofert, między innymi z Chin, ale nie zamierza ich przyjmować
  • Chilijczyk mógłby zmienić decyzję jedynie w przypadku otrzymania bajecznej propozycji lub wątpliwości co do swojej roli w zespole
  • Vidal czuje się szczęśliwy w Barcelonie, ceni sobie współpracę z Ernesto Valverde i wierzy, że w przyszłym sezonie wciąż będzie ważną postacią w drużynie

Pierwszy sezon Arturo Vidala w Barcelonie nie był łatwy, ale z upływem miesięcy notowania Chilijczyka u Ernesto Valverde rosły, aż w końcu stał się on jedną z ważniejszych postaci w drużynie. W ostatnim czasie pomocnik otrzymał oferty z ligi chińskiej, ale poprosił swojego agenta, żeby nie przekazywał ich Barcelonie, ponieważ chce on zostać w klubie. Do zmiany decyzji mogą skłonić go jedynie propozycja nie do odrzucenia lub poważne wątpliwości dotyczące miejsca w składzie Blaugrany w przyszłym sezonie.

Jak podaje Sport, o Vidala pytały kluby europejskie oraz jeden z Chin, który wystosował najkorzystniejszą ofertę. Po zakończeniu sezonu reprezentant Chile rozmawiał ze swoim agentem Fernando Felicevichem, który przedstawił mu otrzymane propozycje. Pomocnik przekazał mu, żeby na razie nie informował o nich Barcelony. Vidal jest zadowolony z pobytu w klubie i wierzy, że drugi sezon będzie dla niego równie udany. Tym razem zawodnik nie będzie już musiał przechodzić okresu adaptacji i liczy, że od początku będzie odgrywał ważną rolę.

Vidal podpisał kontrakt z Barceloną do 2021 roku i w pierwszym sezonie rozegrał 53 spotkania, w których strzelił trzy gole i zaliczył siedem asyst. Oprócz tych dokonań Chilijczyk wnosi wiele energii do środka pola i pokazał, że potrafi przystosować się do stylu, w jakim nie grał wcześniej. Mimo trudnych początków pomocnik docenia współpracę z Ernesto Valverde, którego zdołał przekonać do siebie. W końcu stał się jednym z jego ulubieńców.

Vidal chce zostać w Barcelonie i jeśli nie dojdzie do radykalnej zmiany sytuacji, zobaczymy go w koszulce Blaugrany również w przyszłym sezonie. Po sprowadzeniu na Camp Nou Frenkiego de Jonga wzrasta konkurencja w środku pola, ale charakterystyka Chilijczyka jest na tyle wyjątkowa, że na razie nie widzi on zagrożeń dla swojej pozycji w podstawowej jedenastce. 32-latek jest szczęśliwy w Barcelonie i uważa, że jest jeszcze w stanie wiele dać tej drużynie. Obecnie Vidal przebywa na Copa América i wraz z kolegami z reprezentacji Chile walczy o trzeci z rzędu triumf w tych rozgrywkach.

Fot. Agencia Uno / CC BY-SA 4.0

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Błagam niech on zostanie. Jako jeden z niewielu zostawia serducho na boisku i zapiepsza mimo swojego wieku. Może na pierwszy skład się nie załapuje, ale może być cennym zmiennikiem, który może zmienić losy spotkania.
« Powrót do wszystkich komentarzy