Marca: Barça definitywnie zrezygnowała z de Ligta z powodu wysokich oczekiwań finansowych piłkarza

Łukasz Lewtak

22 czerwca 2019, 18:33

Marca

123 komentarze

Madrycka Marca informuje, że Barcelona definitywnie zrezygnowała z transferu Matthijsa de Ligta z powodu wygórowanych oczekiwań finansowych zawodnika.

Josep Maria Bartomeu powiedział "dość", kiedy zobaczył, że operacja związana ze sprowadzeniem de Ligta kosztowałaby w sumie ok. 200 milionów euro. Barcelona musiałaby zapłacić Ajaksowi 75 milionów za transfer. Do tego należałoby doliczyć pensję piłkarza w trakcie pięciu lat trwania jego kontraktu. Podobno de Ligt żądał 12 milionów euro netto za sezon, co po doliczeniu podatków oznaczałoby dla klubu koszt 120 mln w ciągu pięciu lat. Ponadto przy transferze Barça musiałaby zapłacić 20% prowizji agentowi Mino Raioli.

W związku z takimi wymaganiami finansowymi oraz brakiem konieczności natychmiastowego transferu środkowego obrońcy Barcelona definitywnie zrezygnowała z de Ligta. Teraz Holender negocjuje z Juventusem i najprawdopodobniej przejdzie do zespołu z Turynu, który zapłaci mu 15-20 milionów euro netto rocznie.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

gdybym miał robić w luksusowym hotelu za 6zl na godzinę, a w pensjonacie za miastem dali by mi 15zl spakowalbym się tego samego dnia i nie ma w tym nic dziwnego. Tylko z tą różnicą, że tutaj chodzi o miliony.

@NaFazieHitman Tylko przy takich kwotach jakimi oni operują, zarabianie 6 czy 12 mln na sezon w żaden sposób nie wpłynie na ich jakość życia. Gdybym ja miał taki wybór, to poszedłbym tam gdzie mógłbym się uczyć od najlepszych.

@scorpion93 wez tez pod uwagę konkuręcję tam nie ma wgl a u nas przeciwnie

@scorpion93 Czy wpłynie na ich jakość życia to zależy.
Nie każdy jest tak ogarnięty jak Lewandowski że w trakcie krótkiej kariery jest w stanie te pieniądze tak zainwestować żeby w przyszłości czerpać z tego taki zysk żeby dalej żyć na zbliżonym poziomie jak w trakcie regularnej gry.
Wielu sportowców ma właśnie z thm problem ze na sportowej emeryturze nagle się budzą z ręką w nocniku bo przychodów brak a nie potrafią zejść z tego poziomu do którego się przyzwyczaili.
« Powrót do wszystkich komentarzy