Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Łukasz Lewtak

22 czerwca 2019, 11:30

MD/Sport/De Telegraaf/Goal.com/RAC1

88 komentarzy

W sobotni poranek media podają konkretne informacje na temat transferu Neto do Barcelony. Nie zabrakło również doniesień o Antoine'ie Griezmannie, Neymarze czy Matthijsie de Ligcie.

Neto

Sport: Transfer obecnego bramkarza Valencii do Barcelony zostanie ogłoszony już w najbliższy wtorek. 30-letni Brazylijczyk zastąpi na Camp Nou Jaspera Cillessena, który z kolei ma trafić na Mestalla. Kluby zawarły porozumienie, ustalając kwotę transferu na 25 milionów euro.

Cillessen zostanie sprzedany do Valencii nieco później, tak aby ten transfer został wliczony w rok obrachunkowy 2019/2020, który rozpoczyna się 1 lipca. Z kolei operacja sprowadzenia Neto do Barcelony będzie uwzględniona w rozliczeniach za sezon 2018/19.

Neto przez cały sezon był podstawowym bramkarzem Valencii, jednak odchodzi z klubu przez pogarszające się relacje z trenerem Marcelino, który w finale Pucharu Króla wystawił do gry Jaume Domenecha. Podobno szkoleniowiec otwarcie poprosił Valencię o sprzedaż Neto.

Mundo Deportivo: Niektóre osoby z najwyższych władz FC Barcelony nie są przekonane co do takiej "wymiany" bramkarzy z Valencią, dlatego też cała operacja została zahamowana. Mimo wszystko MD wskazuje, że najprawdopodobniej w poniedziałek Neto podpisze umowę z Barçą. Niewykluczone, że w całą operację zostanie włączony jeszcze Rafinha.

Gerard Romero, RAC1: Pojawiły się wątpliwości co do całej operacji. Niektóre osoby z klubu uważają, że można by zarobić więcej na Cillessenie. To jednak nie oznacza, że operacja nie dojdzie do skutku.

Matthijs de Ligt

De Telegraaf: Juventus wierzy, że już wkrótce podpisze pięcioletnią umowę z de Ligtem, wygrywając tym samym wyścig o młodego obrońcę z Barceloną i PSG. Stara Dama oferuje zawodnikowi pensję na poziomie 15-20 milionów rocznie. Najprawdopodobniej Juventus zapłaci Ajaksowi za transfer co najmniej 70 milionów euro.

Antoine Griezmann i Neymar

Sport: Barcelona celuje w sprowadzenie obu tych cracków w letnim okienku transferowym. Klub jednak wie, że może to być trudne ze względu na ograniczenia finansowe, w tym limity płacowe. 

Zarząd uważa, że nie byłoby problemów w szatni przy tylu gwiazdach, a Ernesto Valverde wierzy, że poradziłby sobie z dużym ego cracków.

André Gomes

Mundo Deportivo: Barcelona doszła już do pełnego porozumienia z Evertonem w sprawie transferu Portugalczyka, brakuje jedynie dopełnienia formalności biurokratycznych. André Gomes zostanie oficjalnie sprzedany do drużyny The Toffees jeszcze w czerwcu za ok. 25 milionów euro.

Fot. Dmitrij Pukalik, soccer.ru / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dziwne... Pisałem już wczoraj na la rambli że Griezmann wrzucił swoje foto do sieci z podpisem "nie mogę się doczekać lipca" i na końcu dwie emotki kółka w kolorach niebieski i czerwony. Jednoznaczny sygnał że do nas dołączy a tu ani słowa o tym

@BODŻER PSG też ma w swoich barwach czerwony i niebieski, także to jeszcze nie świadczy o konkretnym kierunku.

@BODŻER miejmy nadzieje, że do nas. Bo PSG też jest niebiesko-czerwona...

@normasubiektywna no właśnie ciekawe jak mówi się na P$G- niebiesko czerwoni czy czerwono niebieski? Bo my jesteśmy blau grana czyli najpierw niebieski a u niego był najpierw niebieski emot

@BODŻER gdzie jest to zdjęcie ?

@BODŻER Ale to zależy jak mu się np kojarzy. PSG są bardziej niebiesko- czerwoni... Prawie zawsze dominuje niebieski z czerwonym elementem so...

@normasubiektywna niby tak ale to Barca ogłosiła że transfery będą ogłaszane dopiero w lipcu. Szejki nic takiego nie mowili

@BODŻER To również nie dowodzi transferu. Równie dobrze PSG może po prostu zaskoczyć transferem (a'la bomba transferowa). Emotki mogą sugerować coś, albo nie. W tej sytuacji obie drogi prawdopodobne. Barcelona aby sprowadzić Griezmanna musi znacznie poprawić sytuację płacową, inaczej do krytycznych 70% już dojdziemy w lipcu, a potem zaczną się kary itp. Najpierw należy sprzedać jak najwięcej niepotrzebnych zawodników, lub zawodników którzy zbliżają się do zmierzchu swoich dni chwały (ale to już zagadnienie na inną rozmowę). Być może Antoś przyjdzie nwm. Osobiście nie jestem ani jego zwolennikiem, ani powrotu Neymara, jednak to dyrekcja wraz z zarządem prowadzą politykę kadrową i jeśli uznają, że jest on niezbędny do odciążenia Messiego i da to czego zespół potrzebuje to okej.
« Powrót do wszystkich komentarzy