UOL Esporte: Barça przekazała Neymarowi warunki ewentualnego powrotu na Camp Nou

Dariusz Maruszczak

21 czerwca 2019, 20:30

UOL Esporte, Sport

134 komentarze

Brazylijski portal UOL Esporte donosi, że Barcelona poinformowała Neymara o ostatecznych warunkach jego powrotu do Blaugrany, a zawodnik jest gotów spełnić postulaty klubu.

Według tych doniesień Barça oczekuje, że piłkarz wyrazi zgodę na obniżenie wynagrodzenia w porównaniu do zarobków otrzymywanych w PSG. Ponadto Barcelona wymaga, żeby Neymar zrezygnował z procesu sądowego, w którym domagał się od katalońskiego klubu 26 milionów euro za premię wynikającą z podpisania kontraktu z Blaugraną w październiku 2016 roku. Barça liczy również, że Brazylijczyk ogłosi publicznie w najbliższych dniach chęć odejścia z PSG i przeniesienia się wyłącznie do Dumy Katalonii. UOL Esporte podaje, że zdaniem osób bliskich Neymarowi zawodnik zgodził się na wszystkie warunki Barcelony i wkrótce można spodziewać się kolejnych informacji w sprawie tej operacji.

Barça wie, że transakcja związana z powrotem Neymara będzie niezwykle trudna do zrealizowania i wymaga bezpośredniej współpracy ze skrzydłowym. Sport uważa, że Brazylijczyk nie potrafi porozumieć się z PSG, ale do przeprowadzenia operacji muszą zostać spełnione także określone warunki finansowe. Neymar ma być gotów na obniżenie wynagrodzenia i jest zdeterminowany, by odejść z francuskiego klubu. Z kolei PSG ma dość zachowania 27-latka, ale ma też odpowiednie zasoby finansowe, żeby wytrzymać presję. Przypomnijmy, że według Le Parisien mistrzowie Francji oczekują za transfer Neymara 300 milionów euro.

Sport informuje, że otoczenie Neymara od kilku tygodni rozmawia z Barceloną, starając się, żeby negocjacje zakończyły się sukcesem. Zgodnie z tymi doniesieniami wydaje się, że w kwestii warunków finansowych kataloński klub jest w stanie dojść do porozumienia z zawodnikiem dzięki wysiłkowi obu stron. Pozostaje oczekiwanie na deklarację woli Neymara i przyznanie przez niego, że popełnił błąd, opuszczając Blaugranę. Jeżeli tak się stanie, cała operacja może przyspieszyć. Póki co Neymar jednak milczy w sprawie ewentualnego powrotu.

Fot. Fernando Frazão/Agência Brasil / CC BY 3.0 BR

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mimo wielu zwolenników powrotu ja jestem zdecydowanie przeciwny. Barcelona ma znakomitą okazję, żeby pokazać swoją wartość i odmówić Neymarowi . Niech będzie przykładem tego, iż Barcelonie się nie odmawia, a za decyzje trzeba płacić. Dzięki temu kolejny gracz zastanowi się tysiąc razy zanim podejmie decyzje o opuszczeniu, bądź wybraniu innej oferty. Pielęgnujmy nasze wartości, nie dajmy rozkapryszonemu dziecku i pazernemu ojcu wycierać sobie butów wartością Mes Que un Club. Niezależnie jak dobry jest i co zrobił swoją szanse już zmarnował. Dembele młodszy, a wcale wiele nie odstaje.

@kacper0404 w pełni się z Tobą zgadzam, ale obecny zarząd jest skupiony na jednym - celach. Jak w korpo. Celami oczywiścię są trofea za wszelką cenę. Przykro mi się robi, gdy pomyślę, że taką cechę utożsamiałem od lat z Realem. Prawdę mówiąc ja już dzisiaj nie wiem czym my się specjalnie od nich różnimy poza trykotami, resztkami wychowanków Guardioli i nauralnie rejonem.
konto usunięte

@kacper0404 masz 100% racji. Dokładnie do tego samego zmierzam w moich postach. Podobno jesteśmy czymś więcej niż tylko klubem, podobno...
konto usunięte

@PJ777 Świetny komentarz! :-)

@kacper0404 ,,nie dajmy rozkapryszonemu dziecku i pazernemu ojcu wycierać sobie butów wartością Mes Que un Club" Jestem zdecydowanym zwolennikiem powrotu Neya, ale powyższe zdanie to świętość!!!!

@kacper0404 Czasy się jednak trochę zmieniły i trzeba dostosować się do obecnych realiów. Jeśli chcemy trofea to musimy mieć najlepszych, a lepszego niż Neymar dla Barcelony na obecną chwilę nie ma

@kacper0404 na pewno wartością Barcelony nie jest zawziętość i niewybaczanie błędów. Wręcz przeciwnie - raczej otwartość.

@kacper0404

Jak chcesz żeby Leo wygral choc jeszcze 1 raz UCL z Barca, to musi wrocic.
Kto ma mu w tym pomóc? Drewniak Dembele? Trzeba się go pozbyć. Niech spada grac z Mbappe, admiratorem białych.

@kacper0404 Tak jak napisałeś Wartości należy pielęgnować a Barcelona to nie jest tylko Klub to jest Instytucja

@kacper0404 Szczerze? Jakie mes que un club. Zniknely czyste koszulki, transfery jak w psg czy w realu, wydajemy najwiecej na wyplaty ze wszystkich klubów, wychowankowie. Staliśmy sie zwyklym, bogatym klubem. To nie te czasu ze kazdy chce przyjść do Barcy. Jeśli Neymar przeprosi i okaże skruche to niech przychodzi. Ani Demebele ani Cou nie dadza nam tej jakości. Nie ma juz tej Barcelony w ktorej ja i większość sie zakochali. To jedbak nie zmienia faktu ze potrzebujemy go by znowu wrócić do topu Europy.

@kacpeeero Mes Que un Club to nie odniesienie do transferów ani takich piłkarzy jak Neymar ;) Odmowa nie będzie pokazaniem jakiś ?pozytywnych? wartości. Wręcz przeciwnie.

"Dzięki temu kolejny gracz zastanowi się tysiąc razy zanim podejmie decyzje o opuszczeniu, bądź wybraniu innej oferty."

Jasne. A potem zostajemy z Varmaelenem, Douglasem, Denisem i resztą, która się zastanowiła i nie chce odejść.

+ Warto wiedzieć: https://www.fcbarca.com/67369-co-to-znaczy-quotmes-que-un-club-quot.html

Żyjesz w przeszłości i cały świat przez ostatnie kilkanaście lat zmienił się na gorsze, teraz rządzi pieniądz albo się do tego dostosujesz albo przepadniesz, smutna prawda.
Odrzucić kogoś kto może być chyba najlepszym następcą Leo na kolejne 4-5 lat tylko dlatego że odmówił Barcelonie ?@kacper0404

@RobsonPL Słabo się czyta Wasze argumenty, bo głównie przez takie podejście kibiców dzieje się to co widzimy obecnie. Jeszcze nie tak dawno potrafiliśmy wygrywać wszystko praktycznie samymi wychowankami. Na podium ZP była pierwsza trójka naszych z La Masii. Rozumiem czasy i konieczność coraz większej komercji, sprzedaż miejsca na reklamy, nazwy stadionu czy koszulki w kratkę. Niestety nie zgodzę się z tym że Neymar to lekarstwo na obecny stan rzeczy. Z obecnym trybem prowadzenia się i wątpliwym poświęceniem się dla barw nie rozumiem dlaczego ma tylu obrońców. Czasy się zmieniają ludzie niekoniecznie, mimo wszystko klub jest nad jednostka. Dla przykładu Puyol był wypychany na wypożyczenie i odmówił, Xavi był bliski ManU, a jak losy się potoczyły każdy wie, dlatego nadal uważam że jeżeli ktoś nosi Barcelonę w sercu to zaciskajac zęby jest w stanie udowodnić swoją wartość. Neymar z ojcem natomiast z takim uporem zaciskali ręce szejka i jego pieniędzy. To podstawa różnica dlatego raz jeszcze im już dziękuję. Powodzenia ale poza FCB

@kacper0404 zauważ, że jeśli mamy prezentować dobre wartości, przy których zarówno Barcelona jak i Neymar zyskają, to jak najbardziej powinien przyjść. Dlaczego dobre? Jeśli Neymar faktycznie żałuje, chce transferu i to wyłącznie do Barcelony, to znaczy, że się pomylił jak człowiek. Może (według tych całych doniesień) publicznie przeprosić, a wtedy zupełnie nie rozumiem jak można "karać" zawodnika, bo kiedyś odszedł i chce wrócić po swoim błędzie, a nam się przyda. Chce go również szatnia, ma u nas przyjaciół.

@RobsonPL ciężko się z tym nie zgodzić, a licytowanie się na wartości to chyba rozmomowa bez większego sensu. Ja niestety nie przetrawie tej sytuacji i zostanę przy swoim. Możliwe że innaczej bym reagował gdyby powrót do Barcelony nie był spowodowany koniecznością ratowania kariery i ucieczka przed rozmienieniem się na drobne. Osiągając sukcesy u szejka zapewne nawet by nie spojrzał w nasza stronę.
« Powrót do wszystkich komentarzy