UOL Esporte: Barça przekazała Neymarowi warunki ewentualnego powrotu na Camp Nou

Dariusz Maruszczak

21 czerwca 2019, 20:30

UOL Esporte, Sport

134 komentarze

Brazylijski portal UOL Esporte donosi, że Barcelona poinformowała Neymara o ostatecznych warunkach jego powrotu do Blaugrany, a zawodnik jest gotów spełnić postulaty klubu.

Według tych doniesień Barça oczekuje, że piłkarz wyrazi zgodę na obniżenie wynagrodzenia w porównaniu do zarobków otrzymywanych w PSG. Ponadto Barcelona wymaga, żeby Neymar zrezygnował z procesu sądowego, w którym domagał się od katalońskiego klubu 26 milionów euro za premię wynikającą z podpisania kontraktu z Blaugraną w październiku 2016 roku. Barça liczy również, że Brazylijczyk ogłosi publicznie w najbliższych dniach chęć odejścia z PSG i przeniesienia się wyłącznie do Dumy Katalonii. UOL Esporte podaje, że zdaniem osób bliskich Neymarowi zawodnik zgodził się na wszystkie warunki Barcelony i wkrótce można spodziewać się kolejnych informacji w sprawie tej operacji.

Barça wie, że transakcja związana z powrotem Neymara będzie niezwykle trudna do zrealizowania i wymaga bezpośredniej współpracy ze skrzydłowym. Sport uważa, że Brazylijczyk nie potrafi porozumieć się z PSG, ale do przeprowadzenia operacji muszą zostać spełnione także określone warunki finansowe. Neymar ma być gotów na obniżenie wynagrodzenia i jest zdeterminowany, by odejść z francuskiego klubu. Z kolei PSG ma dość zachowania 27-latka, ale ma też odpowiednie zasoby finansowe, żeby wytrzymać presję. Przypomnijmy, że według Le Parisien mistrzowie Francji oczekują za transfer Neymara 300 milionów euro.

Sport informuje, że otoczenie Neymara od kilku tygodni rozmawia z Barceloną, starając się, żeby negocjacje zakończyły się sukcesem. Zgodnie z tymi doniesieniami wydaje się, że w kwestii warunków finansowych kataloński klub jest w stanie dojść do porozumienia z zawodnikiem dzięki wysiłkowi obu stron. Pozostaje oczekiwanie na deklarację woli Neymara i przyznanie przez niego, że popełnił błąd, opuszczając Blaugranę. Jeżeli tak się stanie, cała operacja może przyspieszyć. Póki co Neymar jednak milczy w sprawie ewentualnego powrotu.

Fot. Fernando Frazão/Agência Brasil / CC BY 3.0 BR

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Widzę wielki kwik na FCBarca.com, bo złe dziecko piłki nożnej chce wrócić do klubu.
Ciekawe, wcześniej nikomu nie przeszkadzało, że chłopak jest sprzedajna lalką.
To nie jest wychowanek, oceniacie go jakby komuś tu przyrzekał wierność FCB do grobowej deski.


@RosjaninBut To, że nie przyrzekał, nie oznacza, że mógł się zachować jak się zachował. Odejście za plecami Barcelony, przedłużenie kontraktu krótko przed i składanie potem pozwu na "dom z którego nigdy nie powinien odchodzić", dom który dał mu tak naprawdę wszystko w klubowej piłce.

@swiergol2 mógł, ale popełnił błąd który chce naprawić. Nie zabił matki z 5 dzieci na przystanku po pijaku. Można chyba chłopu dać drugą szansę prawda ?

@swiergol2 Zachował się dokładnie tak, jak przystało na Neymara.
Niczego lepszego się nie spodziewałem.
Pograł 4 lata, zachciało mu się kasy i sławy, czyli tego czego Neymar pragnie najbardziej, to się zwolnił i na do widzenia jeszcze kłapnął drzwiami, aż szyby poleciały w klubie.

@Ares! Nie mówię, że nie. Odniosłem się tylko do komentarza, że niczego nie przyrzekał, ale nie zachował się też z honorem. Barca dała mu wszystko a on się na nią wypiął więc kibice mają prawo mieć żal.

@RosjaninBut Dlatego uważam, że żal kibiców do niego (i niechęć przy okazji) jest uzasadniona.
« Powrót do wszystkich komentarzy