UOL Esporte: Barça przekazała Neymarowi warunki ewentualnego powrotu na Camp Nou

Dariusz Maruszczak

21 czerwca 2019, 20:30

UOL Esporte, Sport

134 komentarze

Brazylijski portal UOL Esporte donosi, że Barcelona poinformowała Neymara o ostatecznych warunkach jego powrotu do Blaugrany, a zawodnik jest gotów spełnić postulaty klubu.

Według tych doniesień Barça oczekuje, że piłkarz wyrazi zgodę na obniżenie wynagrodzenia w porównaniu do zarobków otrzymywanych w PSG. Ponadto Barcelona wymaga, żeby Neymar zrezygnował z procesu sądowego, w którym domagał się od katalońskiego klubu 26 milionów euro za premię wynikającą z podpisania kontraktu z Blaugraną w październiku 2016 roku. Barça liczy również, że Brazylijczyk ogłosi publicznie w najbliższych dniach chęć odejścia z PSG i przeniesienia się wyłącznie do Dumy Katalonii. UOL Esporte podaje, że zdaniem osób bliskich Neymarowi zawodnik zgodził się na wszystkie warunki Barcelony i wkrótce można spodziewać się kolejnych informacji w sprawie tej operacji.

Barça wie, że transakcja związana z powrotem Neymara będzie niezwykle trudna do zrealizowania i wymaga bezpośredniej współpracy ze skrzydłowym. Sport uważa, że Brazylijczyk nie potrafi porozumieć się z PSG, ale do przeprowadzenia operacji muszą zostać spełnione także określone warunki finansowe. Neymar ma być gotów na obniżenie wynagrodzenia i jest zdeterminowany, by odejść z francuskiego klubu. Z kolei PSG ma dość zachowania 27-latka, ale ma też odpowiednie zasoby finansowe, żeby wytrzymać presję. Przypomnijmy, że według Le Parisien mistrzowie Francji oczekują za transfer Neymara 300 milionów euro.

Sport informuje, że otoczenie Neymara od kilku tygodni rozmawia z Barceloną, starając się, żeby negocjacje zakończyły się sukcesem. Zgodnie z tymi doniesieniami wydaje się, że w kwestii warunków finansowych kataloński klub jest w stanie dojść do porozumienia z zawodnikiem dzięki wysiłkowi obu stron. Pozostaje oczekiwanie na deklarację woli Neymara i przyznanie przez niego, że popełnił błąd, opuszczając Blaugranę. Jeżeli tak się stanie, cała operacja może przyspieszyć. Póki co Neymar jednak milczy w sprawie ewentualnego powrotu.

Fot. Fernando Frazão/Agência Brasil / CC BY 3.0 BR

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Rozbijać bank i ściągać go razem z Griezmannem i de Ligtem!

@MrShakira To nie z tym zarządem kolego ;)
Komentarz usunięty
@Radol25 ty chyba w każdą plotkę wierzysz, może czeka na 01.07 na Barcę a z tego różne plotki powstają ?

@MrShakira rozbić bank i zakupić kilku młodych, z talentem i wizją na przyszłość a nie brać za taką kasę sprzedawczyka dla którego liczy się kasa ;/

@tomasthc młode talenty nie gwarantują takiej jakości jak Neymar, Demebele jest młodym talentem ale drużyny nie dźwiga widać różnicę w klasie. Gdyby Dembele strzelił gola na 4-0 z Liverpoolem, może dzisiaj mielibyśmy puchar Ligi Mistrzów, piszę o tym dlatego, że Neymar w tej samej sytuacji zabawiłby się z bramkarzem i strzelił gola pomiędzy jego nogami. Dobrze inwestować w młodzież, ale jak się ma już podstawy, a nam lewego skrzydła brakuje od kiedy Neymara nie ma.

@MrShakira Gdyby, gdyby, gdyby.

@MrShakira Troche odleciales :D

@MrShakira przepraszam bardzo ale chyba Ci umknął grudzien i styczen gdzie Dembele ciągnął całą druzyne za uszy, nawet gdy Messi przechodził obok meczów. Druga sprawa, ze on w sumie jako jedyny próbuje cos zagrac sam, a nie ciągłe podawanie do Messiego w kazdej sytuacji jak reszta druzyny. Jestem przekonany, ze jesli Dembele porzadnie przygouje sie do sezonu i ominą go kontuzje to chłopak sie odwdzięczy za zaufanie. No ale właśnie, zeby mu zaufac musi byc miejsce w druzynie. Sciągajac milion graczy na te same pozycje, nie ułatwimy mu dostania zaufania takiego jakie dostałby chociaz Cou, który mimo słabego meczu w nastepnym i tak był w podstawie
« Powrót do wszystkich komentarzy