Fundacja FC Barcelony działa na rzecz integracji ponad 24 tysięcy młodych uchodźców

Łukasz Lewtak

20 czerwca 2019, 20:00

Sport

3 komentarze

Ponad 24 tysiące dzieci i młodzieży zostało objętych programami, jakie Fundacja FC Barcelony uruchomiła dwa lata temu w Grecji, Włoszech i Libanie, aby poprawić stan emocjonalny uchodźców oraz działać na rzecz ich integracji z dziećmi innych narodowości i z lokalnej społeczności.

Program ma na celu pomaganie poprzez sport. Został on zaimplementowany w różnych miejscach - obozach dla uchodźców, środowiskach szkolnych w miastach (Ateny), sześciu miejscowościach w regionie Beeka czy w szkołach publicznych w Libanie.

Fundacja FC Barcelony za pomocą FutbolNet oraz przy wsparciu Fundacji Stabrosa Niarchosa stara się wzmocnić dzieci i młodzież, aby przeciwdziałać konfliktom oraz ułatwić im integrację ze społeczeństwem. Piłka nożna pomaga takim dzieciom zaznać trochę normalnego życia i złagodzić traumę, jaka wiąże się z koniecznością ucieczki z ich ojczystego kraju.

- Potwierdzamy nasze zaangażowanie w pomoc uchodźcom, szczególnie dzieciom. Za pomocą naszych programów udaje nam się poprawić stan emocjonalny tych osób, a głównym narzędziem jest tutaj sport - podkreśla wiceprezydent FC Barcelony Jordi Cardoner.

Metodologię FutbolNet FC Barcelona wdrożyła również w Katalonii, gdzie pomaga 476 młodym uchodźcom, którzy nie znajdują się pod opieką swoich bliskich dorosłych.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Piękna sprawa ;)
konto usunięte

A to te dzieci co później okazuje się, że mają jednak ponad 20 lat , hahaha ????

Jakie to piękne i doniosłe. Wielki brat z Izraela będzie dumny!