Co musi się stać, aby Argentyna wyszła z grupy w Copa América? Możliwe scenariusze

Łukasz Lewtak

20 czerwca 2019, 19:30

Sport

20 komentarzy

Po dwóch meczach turnieju Copa América 2019 reprezentacja Argentyny ma na koncie zaledwie jeden punkt. Co musi się stać w ostatniej kolejce, żeby Leo Messi i spółka jednak znaleźli się w fazie pucharowej turnieju?

W ostatniej kolejce meczów Argentyna zagra z Katarem, a Kolumbia zmierzy się z Paragwajem. Po dwóch seriach gier sytuacja w grupie B wygląda następująco:

Miejsce Drużyna Punkty Bramki
1. Kolumbia 6 3:0
2. Paragwaj 2 3:3
3. Katar 1 2:3
4. Argentyna 1 1:3

Z każdej z trzech grup turnieju do ćwierćfinału awansują po dwie najlepsze drużyny. Dodatkowo w czołowej ósemce znajdą się dwa zespoły z trzecich miejsc z najlepszym bilansem. Kolumbia już zapewniła sobie pierwszą pozycję w grupie B. Argentyna będzie musiała wygrać z Katarem i... czekać.

  • Zwycięstwo Argentyny. Jeśli Argentyna pokona Katar, a Paragwaj nie wygra z Kolumbią, Albicelestes zajmą drugie miejsce i awansują do ćwierćfinału.
  • Zwycięstwo Argentyny. Jeśli Argentyna pokona Katar, a Paragwaj wygra z Kolumbią, Albicelestes zajmą trzecie miejsce z dorobkiem czterech punktów i będą musieli czekać, czy to wystarczy, aby znaleźć się wśród dwóch najlepszych zespołów z trzeciego miejsca i awansować do ćwierćfinału.
  • Remis Argentyny. Jeśli Argentyna zremisuje z Katarem, Albicelestes będą musieli liczyć na to, że Paragwaj przegra z Kolumbią różnicą co najmniej dwóch goli, a żadna inna drużyna z trzeciego miejsca nie zdobędzie łącznie trzech punktów.
  • Porażka Argentyny. Jeśli Argentyna przegra z Katarem, na pewno odpadnie z Copa América.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Oglądałem mecz z Kolumbią i połówke z Paragwajem po tym co widziałem odpadnięcie w grupie mnie nie zdziwi... Chociaż narazie to przypomina wyniki rodem z mundialu remis i oklep już jest to teraz pewnie fartowna wygrana i awans ;)

Każdy chce żeby Argentyna wyszła z grupy, bo każdy chce na nich trafić w kolejnej rundzie :p

Zmienić cały skład łącznie z Messim . Messi to hamulcowy , reszta myśli ,że wszytko za nich załatwi...

bądzmy szczerrzy nawet jak argentynie sie jakoś uda wyjsc i awansować , zostaną brutalnie rozjechani w fazie pucharowej i nie mam tu najmniejszych wątpliwosci , chybaze naprawde messi strzeli dwa albo 3 gole i sam wygra mecz ale nie sądze by któraś z druzyn mu na to pozwoliła mimo że go stac na takie rzeczy

Argentyna specjalnie tak gra, bo chce w 1/4 trafic juz na Brazylie i dopiero tam pokazac swoja moc ;p

Dawno nie widziałem lepszego przykładu, że nazwiska nie grają. Ich mecze momentami wyglądają jak na orliku, kiedy montujecie drużynę z przypadkowych ludzi i podajecie do tego starszaka co wszystkich okiwa i strzeli bramkę.

Wygrać ostatni mecz wcale nie będzie tak łatwo. Już pomijając absolutnie ,,fenomenalną" formę Argentyny, to Katar po prostu gra całkiem niezłą piłkę.

Tytuł artykułu powinien brzmieć raczej: "Co musi się stać, aby Argentyna wygrała mecz w Copa América?".

Nawet jeśli wyjdą z tej grupy to jakie są ich szanse z taką grą ? Nie mówię tutaj wcale o szansach na finał czy zwycięstwo tylko na awans do kolejnej rundy...

Messi po prostu musi wyczarować awans

Jeżeli Urugwaj i Chile wygrają swoje mecze w drugiej kolejce, to wtedy do awansu Argentynie wystarczy wygrana z Katarem. Niemniej, bardziej opłaca im się zająć drugie miejsce, bo wtedy zagrają prawdopodobnie z Wenezuelą, co daje teoretycznie łatwiejszy mecz. O ile w przypadku Argentyny można mówić o łatwiejszej drabince. Raczej dla przeciwnika...

A to ci nowina.

Musi stać się cud.

Co musi się stać? Muszą zacząć grać w piłkę, a nie patrzeć jak Messi to robi...

Co po scenariusz. Messi musi pociagnac Argentyne na plecach przez caly turniej i wtedy wygrają.