Co musi się stać, aby Argentyna wyszła z grupy w Copa América? Możliwe scenariusze

Łukasz Lewtak

20 czerwca 2019, 19:30

Sport

20 komentarzy

Po dwóch meczach turnieju Copa América 2019 reprezentacja Argentyny ma na koncie zaledwie jeden punkt. Co musi się stać w ostatniej kolejce, żeby Leo Messi i spółka jednak znaleźli się w fazie pucharowej turnieju?

W ostatniej kolejce meczów Argentyna zagra z Katarem, a Kolumbia zmierzy się z Paragwajem. Po dwóch seriach gier sytuacja w grupie B wygląda następująco:

Miejsce Drużyna Punkty Bramki
1. Kolumbia 6 3:0
2. Paragwaj 2 3:3
3. Katar 1 2:3
4. Argentyna 1 1:3

Z każdej z trzech grup turnieju do ćwierćfinału awansują po dwie najlepsze drużyny. Dodatkowo w czołowej ósemce znajdą się dwa zespoły z trzecich miejsc z najlepszym bilansem. Kolumbia już zapewniła sobie pierwszą pozycję w grupie B. Argentyna będzie musiała wygrać z Katarem i... czekać.

  • Zwycięstwo Argentyny. Jeśli Argentyna pokona Katar, a Paragwaj nie wygra z Kolumbią, Albicelestes zajmą drugie miejsce i awansują do ćwierćfinału.
  • Zwycięstwo Argentyny. Jeśli Argentyna pokona Katar, a Paragwaj wygra z Kolumbią, Albicelestes zajmą trzecie miejsce z dorobkiem czterech punktów i będą musieli czekać, czy to wystarczy, aby znaleźć się wśród dwóch najlepszych zespołów z trzeciego miejsca i awansować do ćwierćfinału.
  • Remis Argentyny. Jeśli Argentyna zremisuje z Katarem, Albicelestes będą musieli liczyć na to, że Paragwaj przegra z Kolumbią różnicą co najmniej dwóch goli, a żadna inna drużyna z trzeciego miejsca nie zdobędzie łącznie trzech punktów.
  • Porażka Argentyny. Jeśli Argentyna przegra z Katarem, na pewno odpadnie z Copa América.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wygrać ostatni mecz wcale nie będzie tak łatwo. Już pomijając absolutnie ,,fenomenalną" formę Argentyny, to Katar po prostu gra całkiem niezłą piłkę.
« Powrót do wszystkich komentarzy