Co musi się stać, aby Argentyna wyszła z grupy w Copa América? Możliwe scenariusze

Łukasz Lewtak

20 czerwca 2019, 19:30

Sport

20 komentarzy

Po dwóch meczach turnieju Copa América 2019 reprezentacja Argentyny ma na koncie zaledwie jeden punkt. Co musi się stać w ostatniej kolejce, żeby Leo Messi i spółka jednak znaleźli się w fazie pucharowej turnieju?

W ostatniej kolejce meczów Argentyna zagra z Katarem, a Kolumbia zmierzy się z Paragwajem. Po dwóch seriach gier sytuacja w grupie B wygląda następująco:

Miejsce Drużyna Punkty Bramki
1. Kolumbia 6 3:0
2. Paragwaj 2 3:3
3. Katar 1 2:3
4. Argentyna 1 1:3

Z każdej z trzech grup turnieju do ćwierćfinału awansują po dwie najlepsze drużyny. Dodatkowo w czołowej ósemce znajdą się dwa zespoły z trzecich miejsc z najlepszym bilansem. Kolumbia już zapewniła sobie pierwszą pozycję w grupie B. Argentyna będzie musiała wygrać z Katarem i... czekać.

  • Zwycięstwo Argentyny. Jeśli Argentyna pokona Katar, a Paragwaj nie wygra z Kolumbią, Albicelestes zajmą drugie miejsce i awansują do ćwierćfinału.
  • Zwycięstwo Argentyny. Jeśli Argentyna pokona Katar, a Paragwaj wygra z Kolumbią, Albicelestes zajmą trzecie miejsce z dorobkiem czterech punktów i będą musieli czekać, czy to wystarczy, aby znaleźć się wśród dwóch najlepszych zespołów z trzeciego miejsca i awansować do ćwierćfinału.
  • Remis Argentyny. Jeśli Argentyna zremisuje z Katarem, Albicelestes będą musieli liczyć na to, że Paragwaj przegra z Kolumbią różnicą co najmniej dwóch goli, a żadna inna drużyna z trzeciego miejsca nie zdobędzie łącznie trzech punktów.
  • Porażka Argentyny. Jeśli Argentyna przegra z Katarem, na pewno odpadnie z Copa América.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeżeli Urugwaj i Chile wygrają swoje mecze w drugiej kolejce, to wtedy do awansu Argentynie wystarczy wygrana z Katarem. Niemniej, bardziej opłaca im się zająć drugie miejsce, bo wtedy zagrają prawdopodobnie z Wenezuelą, co daje teoretycznie łatwiejszy mecz. O ile w przypadku Argentyny można mówić o łatwiejszej drabince. Raczej dla przeciwnika...

@NeroTFP Dadzą radę mam nadzieję. Wystarczy po prostu wygrac z Katarem. A Chile raczej wygra z Ekwadorem tak samo jak Urugwaj że słabą Japonia.
« Powrót do wszystkich komentarzy