Oficjalnie: Luis Enrique odchodzi ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Hiszpanii

Grzegorz Zioło

19 czerwca 2019, 16:13

Twitter @RFEF

33 komentarze

Prezes RFEF Luis Rubiales ogłosił, że Luis Enrique odchodzi ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Hiszpanii. Powodem takiej decyzji są sprawy osobiste, które uniemożliwiły byłemu trenerowi Barçy prowadzenie drużyny La Rojy z ławki w ostatnich meczach. Nowym selekcjonerem zostanie dotychczasowy asystent Robert Moreno.

W marcu Enrique musiał opuścić zgrupowanie reprezentacji przed meczem eliminacji mistrzostw Europy z Maltą, a pod jego nieobecność zespół prowadził asystent Robert Moreno. Przez ostatnie kilka miesięcy selekcjoner miał wsparcie ze strony krajowej federacji, ale sam zdecydował, że powinien skupić się na obowiązkach rodzinnych i pozwolić RFEF na znalezienie innego kandydata na swoje stanowisko.

Enrique prowadził reprezentację Hiszpanii przez jedenaście miesięcy. Były trener Barçy przejął drużynę w trudnym momencie po zawirowaniach wokół zwolnienia Julena Lopeteguiego i nieudanych mistrzostwach świata w Rosji. Pod wodzą Enrique reprezentacja zajęła drugie miejsce w swojej grupie w Lidze Narodów UEFA i udanie rozpoczęła eliminacje do mistrzostw Europy.

Luis Rubiales poprosił wszystkich o uszanowanie decyzji Enrique i stwierdził, że drzwi do reprezentacji Hiszpanii pozostaną dla niego zawsze otwarte. Federacja uważa, że zespół stworzony przez Lucho jest przygotowany do dalszej pracy, dlatego obowiązki selekcjonera przejmie Robert Moreno.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak wszystko się ułoży chciałbym żeby wrócił do nas na ławkę bo mam miłe wspomnienia kiedy nas prowadził
« Powrót do wszystkich komentarzy