AS: Luis Suárez stracił na wadze dzięki specjalnej diecie

Dariusz Maruszczak

19 czerwca 2019, 15:00

AS

52 komentarze

Stan fizyczny i forma Luisa Suáreza od dłuższego czasu są przedmiotem debaty w Barcelonie. Tymczasem podczas Copa América Urugwajczyk wygląda na szczuplejszego i szybszego. Sam zawodnik wyznał, że po operacji zrzucił trzy kilogramy.

Jak donosi dziennik AS, po przejściu operacji kolana Suárez zmienił dietę, żeby zredukować wagę ciała i przyspieszyć powrót do zdrowia. Według tych informacji specjalistka FC Barcelony od spraw żywienia Maria Antonia Lizarraga zaleciła mu takie rozwiązanie, które ma spowodować, że piłkarz będzie miał mniejsze problemy z chrząstką kolana. Dietetyczka jest również odpowiedzialna za prowadzenie inicjatywy katalońskiego klubu "Eat Like a Pro", w której Barça walczy z otyłością wśród dzieci.

Zdaniem ASa Lizarraga przedstawiła Suárezowi szczegółowy plan odżywiania. Urugwajczyk ma jeść owoce i warzywa o intensywnych kolorach, tłuste ryby, stosować zdrowe tłuszcze jak oliwa z oliwek i przyprawy typu kurkuma. Suárez ma zabronione picie alkoholu i musi ograniczyć czerwone mięso, a zamiast tego ma częściej spożywać białe mięso w postaci kurczaka czy indyka.

Suárez w styczniu skończy 33 lata i w związku z problemami z kolanem absolutną koniecznością stało się dla niego zastosowanie odpowiedniej diety. El Pistolero zdaje sobie sprawę, że musi dbać o swoje ciało, aby móc przedłużyć swoją karierę i nie narażać się na kolejne kontuzje.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ryby wcale nie są takie zdrowe, szczególnie te morskie. Bardzo dużo metali ciężkich i 80% ma mikroplastik. Oczywiście nie jest to winą ryb, a takiego durnego dwunożnego gatunku, który uważa się za pępek wszechświata.
« Powrót do wszystkich komentarzy