Brazylijski Urząd Skarbowy przejął 36 nieruchomości Neymara

Julia Cicha

17 czerwca 2019, 20:30

AS, Sport, Folha de Sao Paulo

71 komentarzy

Neymar od dwóch lat jest już zawodnikiem PSG, ale co jakiś czas wciąż pojawiają się kolejne doniesienia dotyczące jego transferu z Santosu do Barcelony. Brazylijski dziennik Folha de São Paulo informuje dziś, że tamtejszy Urząd Skarbowy zajął 36 nieruchomości zawodnika z powodu unikania przez niego płacenia podatków.

Neymar może korzystać ze wszystkich zajętych nieruchomości, ale nie wolno mu ich sprzedać, ponieważ są one zabezpieczeniem na wypadek braku zapłacenia zaległego podatku. Brazylijczyk ma być dłużny fiskusowi niemal 16 milionów euro, co wiąże się z premią zapłaconą jego ojcu przez Barcelonę. Katalończycy przelali firmie Neymara Sr. 40 milionów euro w trzech ratach w 2011, 2013 i 2014 roku. Od tej kwoty zapłacono podatek dotyczący spółek (17%), a nie dużo wyższy podatek dla osób fizycznych (27,7%).

Dziennik przypomina też, że w kwietniu Urząd Skarbowy w podobny sposób przejął helikopter i samolot Neymara. W miniony czwartek piłkarz zeznawał przed sądem w São Paulo i nie przyznał się do stawianych mu zarzutów.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wszyscy się ciskają o to, że redakcja pisze o Neymarze, który nie jest już piłkarzem Barcy ale przecież jest ewidencja konotacja. Problemy podatkowe wynikają z operacji pozyskania go przez Blaugrane. Oczywiście to nie nasz problem no ale jednak redaktorzy uznali, że chociażby z tego faktu powinna się taka informacja znaleźć, pewnie bardziej w charakterze ciekawostki.

@kubafcbarca tak ,tylko akurat na niego się uwzięli bo o żadnym innym byłym piłkarzu się tyle nie pisze, Turan latał z pistoletem i chyba byl artykuł a gdyby nazywał się Neymar to pewnie by tu było 40artykulow o sprawach które się toczą w związku z tym ,dlatego się czepiamy ,tylko o turana nikt nie ma bólu tyłka a o Neymara tak dlatego co by nie zrobił jest tu wrzucane

@socha myślę, że gdyby lata temu był Internet to o Figo czy Ronaldo też by pisali. To nie jest Andre Gomes itp. że jego transfer (z i do Klubu) mógłby przejść jakoś spokojnie. Cała akcja z Neymarem od samego początku była największą jaką pamiętam w Barcy w trakcie świadomej części mojego 27letniego życia

@Wlochaty999 nie zmienia to faktu że od 2lat nie jest piłkarzem Barcy więc nie wiem po co wstawia się tu newsy o jego problemach z podatkami

@socha dlatego że jest nadal problem pozwu przeciwko Barcelonie, dlatego że nadal nie jest wyjaśniona kwestia transferu Neymara do Klubu, no i najważniejsze - bo jego problemy podatkowe są powiązane z transferem do Barcy, a nie do PSG;)

nikt tu nie pisze o jego kontuzjach, bramkach, asystach czy akcjach które odwala w Paryżu. więcej luzu, nie ma się co spinać :)
« Powrót do wszystkich komentarzy