AS: Ogromne rozczarowanie trenerów Barçy z powodu utraty Takefusy Kubo

Radek Koc

17 czerwca 2019, 17:15

AS

103 komentarze

Trenerzy, którzy mieli okazję pracować z Takefusą Kubo w La Masii, wyrażają swoje rozczarowanie z powodu straty utalentowanego Japończyka na rzecz Realu Madryt. Ich zdaniem taka operacja jest katastrofalnym błędem popełnionym przez zarząd klubu.

W Barcelonie jest wiele osób, które nie mogą się pogodzić z odejściem Take Kubo do madryckiego zespołu. Przyznają one, że japoński nastolatek był jednym z największych talentów, jakie objawiły się w ostatnich latach w barcelońskiej akademii.

Kubo przybył do La Masii w 2011 roku i miał wówczas zaledwie 10 lat. Kilka lat później został zmuszony do opuszczenia klubu i zdecydował się na powrót do swojej ojczyzny. Był to skutek sankcji nałożonej przez FIFA na Barcelonę.

- To był jeden z najlepszych piłkarzy występujących w naszych drużynach młodzieżowych i z całą pewnością najlepszy na przestrzeni ostatnich kilku lat. Kubo dysponował takimi umiejętnościami, że w przyszłości miałby szansę na występy w pierwszej drużynie Barçy. Najbardziej boli mnie fakt, że był on prawdziwym culé – powiedział jeden z trenerów ściśle pracujących z młodym zawodnikiem.

- Posiadał DNA Barcelony, które w bardzo wyraźny sposób objawiało się w jego grze. Był po prostu jednym z nas. Barcelona może w przyszłości bardzo żałować takiego rozstrzygnięcia tej historii. Bardzo trudno jest znaleźć tak wielki talent. Dodatkowo trafił do Realu Madryt. To niewybaczalny błąd – zakończył trener. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Prawdziwy Cule? Prawdziwymi Cules są dla mnie choćby Alena czy Roberto którzy byli gotowi zaczekać na swoją szansę pomimo bardziej atrakcyjnych ofert
« Powrót do wszystkich komentarzy