AS: Ogromne rozczarowanie trenerów Barçy z powodu utraty Takefusy Kubo

Radek Koc

17 czerwca 2019, 17:15

AS

103 komentarze

Trenerzy, którzy mieli okazję pracować z Takefusą Kubo w La Masii, wyrażają swoje rozczarowanie z powodu straty utalentowanego Japończyka na rzecz Realu Madryt. Ich zdaniem taka operacja jest katastrofalnym błędem popełnionym przez zarząd klubu.

W Barcelonie jest wiele osób, które nie mogą się pogodzić z odejściem Take Kubo do madryckiego zespołu. Przyznają one, że japoński nastolatek był jednym z największych talentów, jakie objawiły się w ostatnich latach w barcelońskiej akademii.

Kubo przybył do La Masii w 2011 roku i miał wówczas zaledwie 10 lat. Kilka lat później został zmuszony do opuszczenia klubu i zdecydował się na powrót do swojej ojczyzny. Był to skutek sankcji nałożonej przez FIFA na Barcelonę.

- To był jeden z najlepszych piłkarzy występujących w naszych drużynach młodzieżowych i z całą pewnością najlepszy na przestrzeni ostatnich kilku lat. Kubo dysponował takimi umiejętnościami, że w przyszłości miałby szansę na występy w pierwszej drużynie Barçy. Najbardziej boli mnie fakt, że był on prawdziwym culé – powiedział jeden z trenerów ściśle pracujących z młodym zawodnikiem.

- Posiadał DNA Barcelony, które w bardzo wyraźny sposób objawiało się w jego grze. Był po prostu jednym z nas. Barcelona może w przyszłości bardzo żałować takiego rozstrzygnięcia tej historii. Bardzo trudno jest znaleźć tak wielki talent. Dodatkowo trafił do Realu Madryt. To niewybaczalny błąd – zakończył trener. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Niestety odkąd odszedł Guardiola to już jest norma że lepiej wydawać grubą kasę na transfery a piłkarze z młodzieżówki nie dostają szansy i są sprzedawani za marne grosze. Potem taki się rozwija i Barcelona albo żałuje albo odkupia z powrotem za większe pieniądze.

@MichuPlayPL ilu takich od Guardioli się rozwinęło? A ilu o których tak się pisało przypadło?

@Murazor Puyol, Pique, Messi, Xavi, Iniesta, Valdes, Busquets oni między innymi się wychowali w La Masii

@MichuPlayPL chodziło mi od czasów, gdy Guardiola przestał być trenerem Barcelony.

@Murazor A no to tutaj na minus dla mnie póki co większość
« Powrót do wszystkich komentarzy