Cesc Fàbregas: W wieku 32 lat Leo Messi jest bardziej kompletny niż kiedykolwiek wcześniej

Łukasz Lewtak

15 czerwca 2019, 21:30

Goal.com

16 komentarzy

Cesc Fàbregas uważa, że Leo Messi dopasował swoją grę do wieku i mając 32 lata, jest bardziej kompletny niż kiedykolwiek wcześniej oraz nadal dominuje i bije rekordy.

- Leo odnajduje się na nowo w każdym sezonie. Taki po prostu jest. Może nie jest już piłkarzem, który przedrybluje trzech, czterech czy pięciu rywali i strzeli nadzwyczajnego gola. Teraz jednak woli posłać podanie na kilkadziesiąt metrów i wypracować Jordiemu Albie sytuację jeden na jeden z bramkarzem.

- On widzi wszystko wokół pola karnego. Może zagrać podciętą piłkę i zaliczyć asystę. Uważam, że teraz jest bardziej kompletny niż kiedykolwiek wcześniej.

- Złota Piłka? To bardzo trudne, to może zależeć od tego, kto wygrał Ligę Mistrzów. Zwykle takie nagrody wędrują do zdobywców wielkich trofeów z drużyną. Jednak w 2010 roku Messi zdobył Złotą Piłkę, kiedy Barcelona wygrała tylko ligę, także jest to wykonalne.

- Jeśli tu chodzi o to, kto jest najlepszy, to najlepszy jest Messi. Nie ma co do tego wątpliwości. Potencjalnie na podium na pewno może być jeden z piłkarzy Liverpoolu, ponieważ ten zespół rozegrał wspaniały sezon.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zawodnik kompletny ale talent będzie marnowany przez kiepskiego trenera

Szkoda że Cesc tylko trzy lata był w Barcelonie ....

https://youtu.be/WSBoCENG1ow
Aż micha sama się uśmiecha:)

Szkoda, że w Barcelonie tak krótka przygoda. Wiadomo to nie jest Xavi czy Iniedta, ale z Messim świetnie się rozumiał na boisku.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Fabs by się przydał jeszcze nam ;) Można o nim pomyśleć :D

Też lubiłem Fabsa, problem w tym że jednak wtedy porównywano go do Boga Don Andresa Iniesty czy też wielkiego Xaviego, to każdy przy tych dwóch panach by wysidał,
Jednak tamten Fabsa w dniu dzisiejszym byłby igła.

Cesc 151 meczów i zdobył 42 bramki. Który pomocnik ma w ostatnim 25 leciu w Barcelonie więcej bramek? Fakt grał jako fałszywa 9 i co z tego? Dla mnie jest lepszy od wszystkich rakiticiów, gomesów i turanów. Problemem Cesca w Barcelonie był Xavi i Iniesta. Nie miał takiej wolności na boisku Zrobił dla nas co mógł i tyle. Już samo wystawianie na "9" to była zbrodnia przeciwko futbolowi...

No i wszystko się zgadza:)