Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Julia Cicha

15 czerwca 2019, 11:36

74 komentarze

Dziś hiszpańskie media prezentują nieco mniej doniesień, skupiając się na dwóch nazwiskach - Raphaelu Guerreiro i Alejandro Grimaldo.

Raphael Guerreiro

Sport: Barcelona negocjuje transfer lewego obrońcy Borussii Dortmund. Portugalczyk ma jeszcze zaledwie rok umowy, ale interesuje się nim wiele klubów. Maleją szanse na sprowadzenie na Camp Nou de Ligta, więc Barça może zainwestować w konkurencję dla Jordiego Alby. Guerreiro może być pierwszym zawodnikiem kupionym przez klub tego lata. Katalończycy woleliby Davida Alabę, ale jego cena (60 milionów) wyklucza przeprowadzenie operacji. Za Guerreiro Borussia żąda 25 milionów, ale Barcelona wie, że kwota będzie ostatecznie niższa przez krótki okres do końca umowy oraz przez niską cenę, za jaką kupiono zawodnika w przeszłości (7 milionów).

Alejandro Grimaldo

Sport: Barça nieformalnie pytała o sytuację piłkarza, którego klauzula odejścia wynosi 60 milionów euro. Otoczenie gracza Benfiki donosi jednak, że można by go kupić za około 40 milionów. Barcelona wciąż zachowuje gwarancję otrzymania 15% z przyszłej sprzedaży Hiszpana. W 2016 roku opuścił on Barçę B i za 1,5 miliona przeniósł się właśnie do Benfiki. Wydaje się, że Blaugrana nie kupi Grimaldo i poczeka, aż odejdzie on do innego klubu, by na nim zarobić.


Mundo Deportivo przypomina też, że Barcelona musi do końca czerwca zarobić ok. 60-70 milionów euro. Wg dziennika w przyszłym tygodniu odejść mogą Marc Cucurella, Jasper Cillessen i André Gomes.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

60 Baniek za Alabę brać i się nie zastanawiać .

@baarcelona na pewno pogodził by się z rola zmiennika xD

@baarcelona
I rezerwowy za 60 mln. Nie no rewelacja. Kurs ekonomii zaliczony.

@hazo428 Alba szybko by poszedł na ławkę przemyśleć :D

@monsterrize nie u Valdka xd
« Powrót do wszystkich komentarzy