Mundo Deportivo: Ernesto Valverde i dyrekcja sportowa FC Barcelony pozostają w dobrych relacjach

Dariusz Maruszczak

14 czerwca 2019, 17:45

Mundo Deportivo

38 komentarzy
  • Jak podaje Mundo Deportivo, Ernesto Valverde pozostaje w dobrych relacjach z dyrekcją sportową FC Barcelony
  • Trener nie zamierza stosować weta wobec decyzji pionu sportowego
  • Txingurri będzie pracował z taką kadrą, jaką otrzyma do dyspozycji

Według Mundo Deportivo we wtorek doszło do trzygodzinnego spotkania Ernesto Valverde z dyrekcją sportową FC Barcelony. Trener, pozostając wiernym swojemu stylowi, nie zażądał sprowadzenia konkretnych zawodników i nie zawetował sprzedaży żadnego piłkarza. Valverde będzie więc budować zespół w zależności od tego, jaką kadrę skonstruuje dyrekcja sportowa.

Mundo Deportivo donosi, że gotowość do pracy z posiadanym materiałem i zdolność pojmowania potrzeb instytucjonalnych to rzeczy, które władze FC Barcelony bardzo cenią w Ernesto Valverde. Chodzi m.in. o zrozumienie sprzedaży ważnych piłkarzy w przypadku otrzymania nadzwyczaj korzystnej oferty, jak to może mieć miejsce w przypadku Ivana Rakiticia. Natomiast zdaniem dziennika Ernesto Valverde nadal ma dobre zdanie o Philippe Coutinho i wciąż w niego wierzy. Dawał mu wiele szans na grę i nadal będzie to robił, jeśli ostatecznie do klubu nie trafi Antoine Griezmann. Mundo Deportivo podkreśla jednak, że w temacie kupna i sprzedaży zawodników Valverde akceptuje decyzje podejmowane przez klub.

Według katalońskiej gazety miało to odzwierciedlenie w ubiegłym roku, gdy Valverde przyjął zawodników, co do których nie miał przekonania, jak Arthur czy Arturo Vidal. Podobnie zaakceptował, że Barcelona nie sprowadziła piłkarzy, których chciał mieć w drużynie. Mowa o Iñigo Martínezie z Realu Sociedad i Danim Parejo z Valencii. Środkowy obrońca ostatecznie został wykupiony przez Athletic za 32 miliony euro, a pomocnik znakomicie spisuje się w barwach Los Che. Obaj wystąpili zresztą ostatnio w podstawowym składzie reprezentacji Hiszpanii. Jak informuje Mundo Deportivo, na wtorkowym spotkaniu z dyrekcją sportową Valverde nie prosił jednak o sprowadzenie cenionego przez niego Parejo. Co prawda Barcelona ma wielu zawodników w środku pola, ale jeżeli z klubu odejdzie kilku piłkarzy, pomocnik może stać się opcją dla katalońskiego klubu, choć wydaje się to mało prawdopodobne.

Mundo Deportivo podkreśla mimo wszystko, że w ciągu dwóch i pół miesiąca do zamknięcia letniego okienka transferowego wszystko może się zmienić w relacjach trenera z dyrekcją sportową. 14 lipca Barcelona rozpocznie przygotowania do nowego sezonu i niewykluczone, że sytuacja będzie wyglądała inaczej.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Powinni się ożenić

No to już wiem czego zabrakło EV do wygrania LM tego Parejo to jest ten brakujący element. 442 z Rakietą Busquetsem Parejo i 4 slotem do rotacji ze wskazaniem na Vidala i jedziemy tym walcem każdego.

czyli co Valverde dalej mumia nic nie mowica i bez jaj

Ciezko mi zrozumiec valverde jakos nie wierze ze nie ma pilkarzy ktorych chcialby miec u siebie

nic nie potrzebuje nic mu nie przeszkadza - byle trwać.

Tego cule potrzebuja najbardziej...

Żart k... Żart ......
konto usunięte

A Wague będzie włączony do pierwszego zespołu, czy nie?

To bardzo źle powinien już dawno być na Kamczatce

konto usunięte

Musi być symbioza z dyrekcja by trener dobrze mógł wypełniac swoje obowiazki i tak jest obecnie jak widać :)
Taki układ jest bardzo dobry.

Głupie komentarze... Logiczne że trener też swoje ma do powiedzenia i nie ma takiej opcji że zgadza się na wszystko. Od początku nie chciał Malcoma i chyba widać też że nie ma na niego żadnego planu ani miejsca... Nie jestem jego zwolennikiem ciekawe czy ktoś jest?? Xd Ale nie można każdego artykuły brać całkowicie na poważnie ogarnijcie się

Jak to leciało z reklamie lotto " Kupię ci wszystko co tylko będę chciał" i tak zarząd powiedział też do Ernesto "miękka faja" Valverde .

Tak zaakceptuje jak Malcoma. Co to za głupoty?

Kasa się u niego zgadza, po co ma się sprzeciwiać. Facet nie ma pomysłu na te drużynę

Wizja trenera nawet jak sprzedadzą połowę składu i kupią zawodników pokroju Sławek Peszko to będzie zadowolony i będzie z nimi pracował
konto usunięte

Atmosfera jest sielankowa i w dupie mają kibiców i klub, ważne że kasa na kącie jest i nie zostali wywaleni

Ale romantycznie :V mogliby sobie tam zostać w tym pokoju, a tu by może ktoś przyszedł w końcu i zrobił porządek.

Taa. Tak jak i zaakceptował Malcoma...

Ten popieprzony zarząd chce już całkowicie zniszczyć ten klub.
Dziwię się jeszcze że ludzie ich nie wywieźli na taczkach, ale jeśli w przyszłym sezonie poniosą takie porażki jak z Liverpoolem czy Valencią to ludzie wywiozą trenera i cały zarząd

"Valverde będzie więc budować zespół w zależności od tego, jaką kadrę skonstruuje dyrekcja sportowa." świetna wizja budowy zespołu, widać że chłopak ma plan i chce narzucić swój styl :)

Myślałem, że "współpraca" polega na robieniu czegoś razem, z artykułu wynika, że dyrekcja sportowa sprowadza i sprzedaje kogo chce a trener się dostosowuję, chyba nie tak to powinno wyglądać, później wychodzą takie sytuacje, że ktoś gra nie na swojej pozycji, dla kogoś nie ma miejsca albo ktoś w ogóle nie powinien tu trafić. Z drugiej strony gdyby Ernesto sprowadzał tylko zawodników pod swój styl gry to nie wiem czy to byłoby lepsze XD. Według mnie trener powinień stać "na czele" dyrekcji sportowej, to on spędza najwięcej czasu z drużyną i wie czego potrzebuje, no ale do tego potrzebny jest trener wizjoner jak Guardiola czy Klopp a nie beton

A czy przypadkiem to nie trener jest od ustalania kadry ? a tu widze " Valverde akceptuje decyzje podejmowane przez klubę.

Fajnie jest :) dyrekcja zadowolona, sztab trenerski zadowolony, piłkarze tez. Tylko trzeba się pozbyć winowajców słabego sezonu w postaci Malcoma, Coutinho, Semedo bądź Umtitiego. Inaczej nasze najczęściej grające chłopaki znowu się będą musieli tłumaczyć przeć kibicami

Niech sobie będą w tych dobrych relacjach. Ale niech nie rozwalają mojego ukochanego klubu!!!
konto usunięte

Może wyjdzie z tego jakiś Kapitan Planeta i poprowadzi nasz zespół do trypletu! Woda! Ogień! Ziemia! Wiatr! Kaaaaapitan Planetaaa.
Planetarianie pomóżcie. Mamy nawet swojego Kwame xd