Oficjalnie: Xavi Hernández i Víctor Valdés ukończyli kurs trenerski

Julia Cicha

14 czerwca 2019, 14:45

RFEF.es

15 komentarzy

Dziś w Las Rozas odbyła się uroczystość zakończenia kursu trenerskiego UEFA Pro. Absolwentami tego kursu zostali m.in. byli zawodnicy FC Barcelony Xavi Hernández i Víctor Valdés.

W wydarzeniu uczestniczył członek zarządu Hiszpańskiej Królewskiej Federacji Piłkarskiej Jacinto Alonso oraz dyrektor Szkoły Trenerów Josep Sansó. Obaj wyrazili swoje słowa uznania dla nowych trenerów za ich „zaangażowanie, wysiłek i poświęcenie w celu zdobycia tego tytułu”. Jacinto Alonso powiedział: − jesteśmy przekonani, że będziecie umieli przekazywać te odczucia, która pokazaliście nam, gdy wyjaśnialiście nam waszą wizję gry w piłkę.

Kandydaci na trenerów rozpoczęli kurs 22 kwietnia. Wśród nich znaleźli się m.in. Xavi Hernández, Xabi Alonso, Joan Capdevila, Víctor Valdés, Eli Ibarra, Raúl González, Albert Riera, Pablo Amo, Julio Baptista oraz Esteban Cambiasso. Wszyscy rozpoczną teraz profesjonalne praktyki, by po ich zakończeniu otrzymać dyplom, licencję UEFA Pro.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dobrze, będzie miał kto odbudowywać gruzowisko po Valverde.

Czyżby za kilka lat rywalizacja Barca Xavi vs. Real Raul

Co tam robi Jordi Alba???
;)

Ludovic Giuly też ukończył kurs?

@daro22 haha no po lewej ten gosc bardzo go przypomina

A Valdes nie miał łatki takiego co nie interesuje się piłką? xD

@Eramas o nawet nie wiedziałem, dzięki za info! :)

@guru43 nie no dobrze że mnie oświeciłeś...

@Cwaniak4 zawsze może być xavi vs zidane

@vanharren Fakt, pożegnanie było słabe, można to było zrobić o wiele lepiej. Co do jego powrotu, to już to zrobił i został trenerem Castilli.

@Cwaniak4 Raul to był kozak, złote dziecko, legenda, a Real na końcu zgotował smutne pożegnanie tylnymi drzwiami. Ciekawe czy jest dalej blancos za to i chciałby wrócić w roli trenera?

Nareszcie !! Xavi wiesz co masz robić

Mam nadzieję, że nie popełnią drugi raz tego samego błędu zatrudniając Valdesa :v

@daro22 Jordi Alba - To nawet nie jest on