Oficjalnie: Xavi Hernández i Víctor Valdés ukończyli kurs trenerski

Julia Cicha

14 czerwca 2019, 14:45

RFEF.es

15 komentarzy

Dziś w Las Rozas odbyła się uroczystość zakończenia kursu trenerskiego UEFA Pro. Absolwentami tego kursu zostali m.in. byli zawodnicy FC Barcelony Xavi Hernández i Víctor Valdés.

W wydarzeniu uczestniczył członek zarządu Hiszpańskiej Królewskiej Federacji Piłkarskiej Jacinto Alonso oraz dyrektor Szkoły Trenerów Josep Sansó. Obaj wyrazili swoje słowa uznania dla nowych trenerów za ich „zaangażowanie, wysiłek i poświęcenie w celu zdobycia tego tytułu”. Jacinto Alonso powiedział: − jesteśmy przekonani, że będziecie umieli przekazywać te odczucia, która pokazaliście nam, gdy wyjaśnialiście nam waszą wizję gry w piłkę.

Kandydaci na trenerów rozpoczęli kurs 22 kwietnia. Wśród nich znaleźli się m.in. Xavi Hernández, Xabi Alonso, Joan Capdevila, Víctor Valdés, Eli Ibarra, Raúl González, Albert Riera, Pablo Amo, Julio Baptista oraz Esteban Cambiasso. Wszyscy rozpoczną teraz profesjonalne praktyki, by po ich zakończeniu otrzymać dyplom, licencję UEFA Pro.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czyżby za kilka lat rywalizacja Barca Xavi vs. Real Raul

@Cwaniak4 Raul to był kozak, złote dziecko, legenda, a Real na końcu zgotował smutne pożegnanie tylnymi drzwiami. Ciekawe czy jest dalej blancos za to i chciałby wrócić w roli trenera?

@vanharren Fakt, pożegnanie było słabe, można to było zrobić o wiele lepiej. Co do jego powrotu, to już to zrobił i został trenerem Castilli.

@Cwaniak4 zawsze może być xavi vs zidane

@Eramas o nawet nie wiedziałem, dzięki za info! :)
« Powrót do wszystkich komentarzy