Sport: Rafinha powinien wkrótce wyleczyć kontuzję doznaną w ubiegłym roku

Dariusz Maruszczak

14 czerwca 2019, 16:00

Sport

23 komentarze

Jak donosi dziennik Sport, Rafinha może wkrótce wrócić do zdrowia po długim leczeniu urazu doznanego w ubiegłym roku. Brazylijczyk bez problemów powinien więc rozpocząć presezon z pierwszym zespołem w oczekiwaniu na rozwiązanie wątpliwości co do jego dalszych losów.

Sport informuje, że Rafinha znajduje się w końcowej fazie rehabilitacji po długim okresie leczenia kontuzji lewego kolana, której doznał 24 listopada w meczu z Atlético. 4 grudnia piłkarz przeszedł operację po zerwaniu więzadła krzyżowego, a czas powrotu do zdrowia miał wynieść sześć miesięcy. Niedawno ten termin minął, ale Barcelona nie przyspieszała całego procesu, ponieważ pomocnik i tak nie zdołałby już zagrać w tym sezonie.

Celem Rafinhi było całkowite wyleczenie się przed rozpoczęciem przygotowań do nowych rozgrywek. Według Sportu Brazylijczyk może już w przyszłym tygodniu uzyskać od lekarzy pozwolenie na grę, więc nie będzie miał problemów, aby 14 lipca wraz z drużyną rozpocząć presezon.

Wyleczenie kontuzji pozwala Rafnhi nieco optymistyczniej patrzeć w przyszłość. Jego kontrakt obowiązuje jeszcze tylko przez rok i Barcelona musi zadecydować o jego dalszych losach. Rafinha jest wskazywany jako zawodnik, na którym Barça może zarobić, ale nie wiadomo, czy ktoś zaryzykowałby sięgnięciem po gracza z taką historią urazów. Nie można też wykluczyć, że Brazylijczyk otrzyma propozycję przedłużenia kontraktu, ponieważ jest lubiany przez Ernesto Valverde, a Blaugrana mogłaby dzięki temu odłożyć jego sprzedaż na kolejne okienka, gdy wróci już do formy. Przy podejmowaniu decyzji najważniejszy będzie początek presezonu w wykonaniu Rafinhi i stan fizyczny piłkarza.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mam nadzieje, że zostanie u nas na kolejny sezon. Pewny zmiennik i przede wszystkim nasz wychowanek z niezłą charyzmą!

Szkoda go ale on powinien raczej poszukać sanatorium niż klubu piłkarskiego.

Jego czas w Barcelonie minął, identycznie jak Denisowi. Potrzebujemy wzmocnień a nie uzupełnień kadry, aż chce mi się krzyczeć! :)

Lubie rafe to nawet dobry piłkarz ale szklany trzeba sprzedac

Sprzedać lub rozwiązać kontrakt i tak pożytku z niego nie ma

O, i pierwszy transfer tego lata do klubu :)

Słabiutki jest i tyle w temacie. Na Celte był super, to jego poziom. Barca to zdecydowanie za wysokie progi dla niego a poza tym prawe skrzydło od 10 lat jest zajęte przez Pchełkę.

Przedłużyłbym o 2 lata, a teraz najlepsze wyjście to wypożyczenie. Rafa to gracz, który w formie może kosztować nawet 40 mln.

Jak ja bym chciał mieć takiego pecha, zrywalbym wszystkie ścięgna za 3 banki za sezon. Normalnie zbiórkę trzeba mu zrobić bo taki biedny

Ten to ma dopiero pecha

Bardzo sympatyczny człowiek, szkoda że taki kontuzjogenny:/
Oby trafił do jakiegoś fajnego klubu i te kontuzje już go omijały!!!

Lepiej niech nie zaczyna presezonu bo się znowu połamię.

A ja bym chciał, żeby kontuzje go już omijały do końca kariery i żeby wystrzelił z mega formą.

Zapomniałem o nim

presezon to on powinien rozpocząć z nową drużyną