AS: Xavi rozpocznie swoją przygodę trenerską 15 lipca w katalońskiej gminie Olot

Przemek Borecki

14 czerwca 2019, 22:00

AS

19 komentarzy

Xavi Hernández mógłby już od dziś być trenerem FC Barcelony. Legendarny zawodnik Blaugrany ukończył w dniu dzisiejszym kurs trenerski UEFAPro, który pozwala mu na prowadzenie jakiejkolwiek drużyny na świecie. 

Na razie jednak jego plany dalece odbiegają od klubu, w którym święcił największe triumfy, gdyż co najmniej przez dwa najbliższe sezony będzie on trenerem katarskiego Al Sadd. W owej drużynie zawiesił on przysłowiowe buty na kołku mięsiąc temu, po rozegraniu czterech sezonów w jej barwach.

Na początku swojej drogi w roli trenera Xavi będzie otoczony ludźmi, co do których ma największe zaufanie. Mowa tu o Sergio Alegre, który do tej pory był asystentem Feliksa Sáncheza w reprezentacji Kataru, a teraz będzie pełnił taką samą funkcję w Al Sadd, Oskarze Hernándezie, bracie Xaviego, który będzie pracował jako trzeci trener, Ivanie Torresie, trenerze od przygotowania fizycznego, lekarzu Tonim Tramullasie oraz Davidzie Pratsie, Sergio Garcíi i Antonio Lobo, byłych kolegach Xaviego z barcelońskiej akademii, którzy także wejdą w skład sztabu szkoleniowego. 

Dzień rozpoczęcia nowej, profesjonalnej przygody Xaviego Hernándeza jako trenera Al Sadd przypada na 15 lipca, kiedy to katarski zespół przeniesie się do Katalonii, aby rozpocząć okres przygotowawczy. Miejscem, w którym będą przebywać przez czternaście dni, będzie Olot, gmina licząca nieco ponad 30 000 osób, położona w regionie La Garrotxa (Girona).

Xavi nie będzie miał jednak do dyspozycji wszystkich swoich zawodników, ponieważ reprezentacja Kataru weźmie udział w rozgrywkach Copa América, które zaczynają się dzisiaj w nocy polskiego czasu. Zawodnicy Al Sadd powołani do reprezentacji liczą się z faktem, że będą mieli oni krótszą przerwę wakacyjną, gdyż 6 sierpnia klub rozegra pierwsze oficjalne spotkanie sezonu 2019/20. Chodzi tu o pierwszy mecz 1/8 finału azjatyckiej Ligi Mistrzów przeciwko Al-Duhail SC. Nie podlega wątpliwości fakt, że Xaviego czekają wielkie emocje już od samego początku swojej trenerskiej przygody.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czemu Katar gra w copa america?

Wszystko ładnie, pięknie ale dlaczego zaczyna swoją karierę trenerską od zarabiania pieniędzy a nie od zdobywania doświadczenia? Od Katarczyków może się najwyżej nauczyć jak przekupić fifę i kupić sobie organizację MŚ. Szejków może sobie trenować na zakończenie kariery trenerskiej, podobnie jak było w przypadku gry w piłkę.

Nie mogę odżałować, że to wszystko zbiegło się w czasie w ten sposób. Gdyby Xavi miał już rok-dwa doświadczenia trenerskiego, to nasze problemy z trenerem byłyby roziwiązane.

Jesteśmy z Tobą Xavi. Życzymy sukcesów. A potem czas na Barce.

Czekam na te konferencje pomeczowe i narzekanie na trawę (z dystansem).

Ale jest parcie na Xaviego jako trenera... Luz, nie każdy będzie nowym Guardiolą...

To już 4 lata od odejścia Xaviego? Niemożliwe..

Mi się wydaje że powinien startować w Hiszpanii a nie w Katarze. Przecież to nieeuropejska mentalność, inny sposób grania i strata czasu. Ale mam nadzieję, się mylić. VAMOS Xavi

Ciekawe kto będzie to ogladal. :D