Mundo Deportivo: Jeśli de Ligt nie trafi do Barcelony, klub postawi na Todibo

Julia Cicha

14 czerwca 2019, 11:06

Mundo Deportivo

65 komentarzy

Jeśli Matthijs de Ligt trafi ostatecznie do Barcelony, z pewnością zostanie w niej dobrze przyjęty zarówno przez członków zarządu, jak i przez przedstawicieli dyrekcji sportowej, pracowników klubu i samych zawodników. Barça wie jednak, że jeśli operacja się nie powiedzie, postawi na Jean-Claira Todibo, którego fanem jest Ernesto Valverde.

Francuz przeszedł na Camp Nou w styczniu i od tamtej pory regularnie trenuje z pierwszym zespołem. Od początku sprawiał dobre wrażenie i widać, że jest młodym i perspektywicznym graczem. Barcelona wie, że musi przyglądać się jego rozwojowi. Młody wiek i niewielkie doświadczenie obrońcy sprawiają też, że trzeba zwrócić uwagę na jego zwyczaje pozaboiskowe. Ostatnio informowano, że Todibo nie dba zbytnio o swoją dzienną rutynę i zmienił też nieco początkowe nastawienie.

Mundo Deportivo wspomina również o drugim młodym Francuzie z Barcelony. Ousmane Dembélé ma dobre relacje z Todibo i przyjaźni się z nim poza boiskiem. Obaj są w obcym kraju, co zbliżyło ich do siebie. Spędzają razem dużo czasu, w związku z czym Barcelona porozmawia z napastnikiem, by ten był dobrym przykładem dla młodszego kolegi.

Zachęcamy również do zapoznania się z analizą taktyczną gry Todibo, którą opublikowaliśmy jakiś czas temu.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Noi bardzo fajnie, chciałem właśnie żeby tak było bo Todibo ma potencjał na zajebistego nowoczesnego obrońcę a my robimy wszystko żeby się kisił
« Powrót do wszystkich komentarzy