Mundo Deportivo: Atlético nie wyklucza podjęcia kroków prawnych wobec Barcelony w sprawie Griezmanna

Dariusz Maruszczak

13 czerwca 2019, 13:00

Mundo Deportivo

43 komentarze
  • Jak donosi Mundo Deportivo, Atlético rozważa podjęcie kroków prawnych w sprawie Antoine'a Griezmanna
  • Według Rojiblancos Barça naruszyła przepisy, kontaktując się z piłkarzem mającym obowiązujący kontrakt
  • Barcelonie grożą sankcje, jeżeli klub z Madrytu złoży skargę

Dyrektor generalny Atlético Miguel Ángel Gil Marin niespodziewanie oświadczył wczoraj, że jego klub wiedział już od marca, że Griezmann odejdzie do Barcelony. Katalończycy czekają już tylko z potwierdzeniem transferu do 1 lipca, kiedy to klauzula odejścia piłkarza spadnie do 120 milionów euro. Jak podaje Mundo Deportivo, w Atlético mówi się o dokumentach, które potwierdziłyby, że Barça kontaktowała się z zawodnikiem mającym obowiązujący kontrakt, co jest zabronione przez FIFA. Kataloński dziennik podaje, że Rojiblancos mogą to udowodnić niezależnie od tego, czy Griezmann sam oferował się Barcelonie i od tłumaczeń Blaugrany, że nic nie zostało podpisane. Dlatego też Atlético poważnie rozważa wejście na drogę prawną, gdy Francuz zostanie oficjalnie wykupiony przez Barcelonę. Mundo Deportivo pisze nawet, że w madryckim klubie pojawiają się wnioski, że „ten mecz jest jeszcze do rozegrania”.

Kataloński dziennik donosi, że Atlético stara się bronić swoich interesów, które już trzykrotnie były naruszane przez Barcelonę. Miało to miejsce m.in. w ubiegłym roku, gdy Barça próbowała przeszkodzić w podpisaniu przez Griezmanna nowego kontraktu z Atlético. Według władz madryckiego klubu były dowody, że Barça ingeruje w rozmowy piłkarza z Rojiblancos. Na tej podstawie rozważano złożenie skargi, ale ostatecznie Francuz został na Wanda Metropolitano. Sam Gil Marin mówił wówczas: „mamy dość zachowania Barcelony. W momencie, gdy piłkarz wykorzysta swoje prawo do rozwiązania kontraktu w konsekwencji presji wywieranej przez cały sezon, Atlético będzie domagało się przed właściwymi organami odszkodowania od Barcelony, przysługującego mu za jej niewłaściwe zachowanie”. Teraz ten sam człowiek wyznał, że już od marca wiadomo, że Griezmann odejdzie do Blaugrany.

Atlético czeka na dalsze wydarzenia, ale z pewnością będzie bronić swoich interesów. Mundo Deportivo informuje, że ewentualna skarga do FIFA może skończyć się sankcjami, które utrudnią kupno piłkarza lub nawet będą wiązały się z dyskwalifikacją 28-latka na kilka miesięcy. O ile rzeczywiście Rojiblancos mają dowody na naruszenie przepisów przez Barcelonę.

Fot. Diario de Madrid / CC BY 4.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czy nie powinno być: Barcie grożą sankcje? Zamiast Barcy? Tej Barcelonie coś grozi czy nie? Któryś artykuł kłuje w oczy a jeżeli się mylę to niech mi to ktoś proszę wyjaśni. :)

@constantine16 nie kompromisuj się

@constantine16 Prawidłowa forma to Barcy. Nie odmieniamy od słowa Barcelona, tylko Barca.

@Puyol84 Barca to miejscowość w innym kraju, ale jeżeli tak mówisz...

@Ivorek zadałem normalne pytanie, więc jeżeli nie masz nic mądrego do powiedzenia to wyp....

@Puyol84
My za to w pl abecadło nie mamy literki wymowy c z haczykiem Bar"ç"a, wiec powinniśmy pisać Barsa raczej nie Barca, bo tak jak Constantine słusznie zauważył, to inne miasto niż Barcelona.
Barcelona - Barça po katalonsku w wymowie
Barcelona - Barsa po polsku w wymowie prawidłowej..chyba....podobno.. nie jestem katalonczykiem by to potwierdzić, ale tak się słyszy wokół zewsząd..
Jednak co do koniugacji Barcie czy Barcy, poprawnym jest również Barsie.. lecz Barcie razi, brzmi jak- mój drogi, ten Bar cie potrzebuje i my też.. Barçie? Tak. Barcie simpsonie bar cie ???????? żarcie żarcielona... because i Got high talalata tarara
« Powrót do wszystkich komentarzy