Mundo Deportivo: Atlético nie wyklucza podjęcia kroków prawnych wobec Barcelony w sprawie Griezmanna

Dariusz Maruszczak

13 czerwca 2019, 13:00

Mundo Deportivo

43 komentarze
  • Jak donosi Mundo Deportivo, Atlético rozważa podjęcie kroków prawnych w sprawie Antoine'a Griezmanna
  • Według Rojiblancos Barça naruszyła przepisy, kontaktując się z piłkarzem mającym obowiązujący kontrakt
  • Barcelonie grożą sankcje, jeżeli klub z Madrytu złoży skargę

Dyrektor generalny Atlético Miguel Ángel Gil Marin niespodziewanie oświadczył wczoraj, że jego klub wiedział już od marca, że Griezmann odejdzie do Barcelony. Katalończycy czekają już tylko z potwierdzeniem transferu do 1 lipca, kiedy to klauzula odejścia piłkarza spadnie do 120 milionów euro. Jak podaje Mundo Deportivo, w Atlético mówi się o dokumentach, które potwierdziłyby, że Barça kontaktowała się z zawodnikiem mającym obowiązujący kontrakt, co jest zabronione przez FIFA. Kataloński dziennik podaje, że Rojiblancos mogą to udowodnić niezależnie od tego, czy Griezmann sam oferował się Barcelonie i od tłumaczeń Blaugrany, że nic nie zostało podpisane. Dlatego też Atlético poważnie rozważa wejście na drogę prawną, gdy Francuz zostanie oficjalnie wykupiony przez Barcelonę. Mundo Deportivo pisze nawet, że w madryckim klubie pojawiają się wnioski, że „ten mecz jest jeszcze do rozegrania”.

Kataloński dziennik donosi, że Atlético stara się bronić swoich interesów, które już trzykrotnie były naruszane przez Barcelonę. Miało to miejsce m.in. w ubiegłym roku, gdy Barça próbowała przeszkodzić w podpisaniu przez Griezmanna nowego kontraktu z Atlético. Według władz madryckiego klubu były dowody, że Barça ingeruje w rozmowy piłkarza z Rojiblancos. Na tej podstawie rozważano złożenie skargi, ale ostatecznie Francuz został na Wanda Metropolitano. Sam Gil Marin mówił wówczas: „mamy dość zachowania Barcelony. W momencie, gdy piłkarz wykorzysta swoje prawo do rozwiązania kontraktu w konsekwencji presji wywieranej przez cały sezon, Atlético będzie domagało się przed właściwymi organami odszkodowania od Barcelony, przysługującego mu za jej niewłaściwe zachowanie”. Teraz ten sam człowiek wyznał, że już od marca wiadomo, że Griezmann odejdzie do Blaugrany.

Atlético czeka na dalsze wydarzenia, ale z pewnością będzie bronić swoich interesów. Mundo Deportivo informuje, że ewentualna skarga do FIFA może skończyć się sankcjami, które utrudnią kupno piłkarza lub nawet będą wiązały się z dyskwalifikacją 28-latka na kilka miesięcy. O ile rzeczywiście Rojiblancos mają dowody na naruszenie przepisów przez Barcelonę.

Fot. Diario de Madrid / CC BY 4.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Troche brak logiki: Skoro ma klauzule to mogli by ja kiedykolwiek wplacic i rozmawiac z zawodnikiem z pelnym wyjeb**** na AM. Tak wiec co za roznica czy rozmawiali w marcu przed wplaceniem czy po.

@Szklaner tyle, że tej klauzuli jeszcze nie ma i wchodzi dopiero od lipca

@Szklaner O to chodzi, że inny klub nie ma prawa rozmawiać z zawodnikiem (za plecami klubu macierzystego), który ma kontrakt ważny z klubem dłużej niż rok.
Zmiana klauzul na niższe nie ma tu nic wspólnego - to jest osobny temat.

@chavez klauzula jest -- 200mln, od lipca tylko spada do 120.

@mauysz ja pisze o logice nie o faktach. Wedlug tego co piszesz to moglo by wygladac tak:
1. Wplata klauzuli
2. Negocjacje z pilkarzem
3. Pilkarz odmawia
4. Oddanie klauzuli
Bez sensu. Klub mialby tylko zamrozone pieniadze na czas negocjacji, ktore wcale nie musza sie udac.

@Szklaner nie do końca, bo możesz negocjować z piłkarzem, ale pod warunkiem uzyskania zgody od klubu macierzystego (a najlepiej negocjacje w 3-jkę).

@Szklaner To Twoim takiem rozumowania w Hiszpanii w ogóle przepisy Fifa nie mają zastosowania, bo przecież tam każdy pilkarz ma klauzulę???
To działa inaczej kolego, klub zainteresowany wykupieniem zawodnika za klauzulę, zgłasza to oficjalnie do jego aktualnego pracodawcy i wtedy ma prawo podjąć rozmowy z zawodnikiem na temat kontraktu. Bez poinformowania klubu o chęci wpłacenia klauzuli jakikolwiek rozmowy kontraktowe z płkarzem czy jego agentem są wbrew obowiązującym przpisom. Mozna negocjować z innym klubem tylko za zgodą jego obecnego klubu lub gdy do końca kontraktu pozostaje mniej niż 6 miesięcy (nie jak ktoś wyżej podawał rok).
« Powrót do wszystkich komentarzy