Frenkie de Jong: Krytyka sprawia, że staję się lepszym zawodnikiem

Ela Rudnicka

12 czerwca 2019, 14:15

Sport

9 komentarzy

Pomimo niedzielnej porażki z Portugalią w finale Ligi Narodów Frenkie de Jong pozytywnie ocenił swój sezon w wywiadzie udzielonym De Telegraaf.

- Gdyby tuż po rozpoczęciu sezonu ktoś powiedział mi, że wygram dublet z Ajaksem, dotrę do półfinału Ligi Mistrzów i finału Ligi Narodów, wziąłbym takie wyniki w ciemno – zapewnił.

Holenderski pomocnik zaznaczył również, że gra jego reprezentacji znacznie się w ostatnim czasie polepszyła: "pokazaliśmy, że znowu liczymy się jako drużyna". Ponadto zawodnik bardzo chwali dobre relacje z obecnym selekcjonerem reprezentacji Ronaldem Koemanem: - wcześniej nie znałem go osobiście, ale już pierwszego dnia do mnie podszedł. On daje nam dużo spokoju, co przekłada się na wiarę w siebie. Dobrze pracuje, daje nam czas, żeby pewne rzeczy przemyśleć i omówić, a później podejmuje decyzję.

Jak podkreśla de Jong, jego rola w reprezentacji nie różni się znacznie od tej w Ajaksie: - moje zadanie to upewnić się, że gramy w piłkę. Dbam o to, żeby wszystko odbywało się z odpowiednią uwagą, żeby drużyna grała w środku pola i atakowała przeciwnika.

Pomimo wielu pochwał Holender stara się twardo stąpać po ziemi: - oczywiście o wiele lepiej jest słyszeć słowa pochwały niż krytykę. Ja jednak staram się słuchać tylko osób, które mają odwagę spojrzeć na mnie krytycznym okiem. W ten sposób mogę cały czas stawać się lepszym zawodnikiem.

Pomocnik zakończył optymistycznymi słowami dot. przyszłości reprezentacji Holandii: - wydaje mi się, że jesteśmy w stanie grać jeszcze lepiej. Jesteśmy młodą drużyną, cały czas się rozwijamy. Możemy jeszcze dopracować sposób gry. Nastroje w reprezentacji są bardzo dobre, dlatego powinniśmy prezentować się tylko lepiej.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Gdyby tuż po rozpoczęciu sezonu ktoś powiedział mi"
Jakbym Valverde słyszał

Pokazał to przykład Andre Gomesa.

A Kułczinio jak jest krytykowany zatyka uszka.

Holandia po kilku latach zastoju znow ma mocna ekipę. Z pewnością spora w tym zasługa duetu de Jong, de Ligt. Oby mogli grac razem u nas bo to perspektywa klasowych graczy na lata.

Najgorszy transfer od lat... NIC nie pokazał. Nic.

Dobrze, że tak twierdzi. Gdzie indziej będzie bardziej krytykowany niż na FCBarca.com a dokładniej na La Rambli?

Ale Ty jesteś słaby!