Mundo Deportivo: Barcelona jest zaniepokojona zachowaniem Jean-Claira Todibo

Dariusz Maruszczak

11 czerwca 2019, 14:45

Mundo Deportivo

48 komentarzy

Mundo Deportivo informuje, że w Barcelonie pojawił się ostatnio pewien niepokój związany z Jean-Clairem Todibo. 19-latek nie zachowuje się tak, jak wymaga tego od niego Barça.

Zdaniem katalońskiego dziennika Todibo od kilku tygodni jest rozkojarzony, a zachowanie obrońcy postawiło w stan gotowości jego otoczenie i obszar sportowy Barcelony. W Todibo pokładane są wielkie oczekiwania i klub nie chce, żeby Francuz zbaczał z właściwej ścieżki, a ostatnio daje tego typu symptomy. Według Mundo Deportivo nastawienie obrońcy nie było poprawne, nawet w kręgu najbliższych mu osób, gdy 19-latkowi przyszło słuchać rad i przyjmować krytykę.

Barcelona kupiła Todibo w styczniu, wyprzedzając m.in. Juventus i Napoli w rywalizacji o utalentowanego 19-latka. Klub zdecydował się sprowadzić Francuza wcześniej, niż początkowo zakładano, ponieważ w Toulouse obrońca został poddany ostracyzmowi za podpisanie kontraktu z Blaugraną i zesłany do zespołu młodzieżowego. Barça postanowiła wyłożyć na niego niewielką kwotę, żeby od początku roku mógł adaptować się w katalońskim klubie.

W momencie przybycia do Barcelony Todibo nie był w najwyższej formie z powodu braku występów i musiał sporo pracować, żeby złapać rytm. Jak podaje Mundo Deportivo, w ostatnich tygodniach jego otoczenie miało zauważyć, że jest mniej otwarty na rady, bardziej zdystansowany i nie dba o rutynę odpoczynku. Barça ma zamiar porozmawiać z Todibo, aby wrócił on na właściwe tory.

Dziennik dodaje, że obrońca chce mieć gwarantowane rozegranie 15-20 meczów w sezonie, aby znów nie wypaść z rytmu, i podkreśla też, że Francuz ma oferty z innych klubów.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zaczynam sadzić ze bycie w Barcelonie nie przypomina bycie w klubie tylko w jakimś seminarium ostatnio : /

@Nesterw0w ty wiesz wogole co znaczy słowo seminarium?

@michalciesla w ogole* Może doprecyzuje - seminarium duchowne, był to skrót myślowy do ścisłych zasad i ich przestrzegania, mam nadzieje, ze wyjaśniłem ;p
« Powrót do wszystkich komentarzy