Wysokie zwycięstwo Francji z Andorą w debiucie Clementa Lengleta

11 czerwca 2019, 22:40

5 komentarzy

Reprezentacja Francji pokonała na wyjeździe 4:0 Andorę w meczu czwartej kolejki grupy H eliminacji do Mistrzostw Europy 2020. Gole dla zwycięzców strzelali Kylian Mbappe, Wissam Ben Yedder, Florian Thauvin i Kurt Zouma, a 90 minut rozegrał stoper Barcelony Clement Lenglet.

Didier Deschamps zdecydował się na kilka zmian w podstawowym składzie w porównaniu do przegranego 0:2 spotkania z Turcją. W całkowicie przemeblowanej linii obrony Lenglet zastąpił Samuela Umtitiego i otrzymał szansę na debiut w dorosłej reprezentacji swojego kraju.

Francuzi nie mieli problemu ze zdominowaniem outsidera swojej grupy. Już w 11. minucie meczu Antoine Griezmann wypuścił piłkę do Kyliana Mbappe, który dzięki swojej fantastycznej szybkości wyprzedził obrońców Andory i popisał się piękną podcinką nad bramkarzem. Po upływie dwóch kwadransów mistrzowie świata prowadzili już 2:0. Florian Thauvin zgrał z pierwszej piłki w polu karnym do niepilnowanego Wissama Ben Yeddera, a ten mocnym strzałem pokonał golkipera rywali. Pod koniec pierwszej połowy Thauvin podwyższył wynik sytuacyjnym uderzeniem z przewrotki po dośrodkowaniu Mbappe.

W drugiej połowie Francuzi byli już mniej skuteczni, ale zdołali jeszcze strzelić czwartego gola. W 60. minucie po rzucie rożnym zakotłowało się w polu bramkowym Andory, a do piłki dopadł Kurt Zouma i z bliska wbił ją do siatki. Mecz zakończył się wynikiem 4:0, a porażka Turcji z Islandią w rozgrywanym równolegle spotkaniu sprawiła, że Francuzi wrócili na pierwsze miejsce w tabeli grupy H dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Dziewięć punktów po czterech kolejkach mają także Islandczycy.

Andora 0:4 Francja