Matthijs de Ligt: Pieniądze nie są problemem, najważniejsza jest możliwość częstych występów

Dariusz Maruszczak

11 czerwca 2019, 08:00

Mundo Deportivo

99 komentarzy

Holenderski obrońca Matthijs de Ligt po zakończeniu finału Ligi Narodów udzielił wywiadu Mundo Deportivo, w którym był pytany głównie o swoją przyszłość i motywy, jakie będą nim kierowały przy wyborze nowego klubu.

Mundo Deportivo: Jak ocenisz swój sezon?

Matthijs de Ligt: Myślę, że to były spektakularne rozgrywki, zarówno dla mnie, jak i dla moich drużyn.

Masz zaledwie 19 lat, ale już walczą o ciebie wielkie europejskie kluby. Jakie to wzbudza w tobie emocje?

Jest to dla mnie wielki zaszczyt i komplement.

Twoi koledzy z reprezentacji Wijnaldum i Blind poradzili ci, żebyś poszedł za głosem serca przy wyborze nowego klubu. Co podpowiada ci serce?

Jeszcze nie wiem, przez cały czas byłem skupiony na grze w Ajaksie i w reprezentacji. Teraz podczas wakacji będę mógł o tym pomyśleć i zdecydować, co zrobię z moją przyszłością.

Co jest dla ciebie najważniejsze przy podejmowaniu decyzji o wyborze nowego klubu?

Dla mnie najważniejsze jest, aby wiedzieć, że w zespole, do którego pójdę, będę mógł odgrywać istotną rolę i rozegram wiele meczów.

Barcelona ma teraz czterech tak wspaniałych środkowych obrońców jak Piqué, Lenglet, Umtiti i młody utalentowany Todibo. Może to być decydujące w kontekście twojej decyzji czy nie boisz się rywalizacji?

Oczywiście, że Barcelona ma wspaniałych obrońców, ale nie obawiam się konkurencji. To logiczne i normalne, że w tak wielkim klubie jak Barça jest rywalizacja.

Potwierdzasz, że jeszcze nie podjąłeś decyzji w sprawie swojej przyszłości i że wykorzystasz wakacje, żeby się nad tym zastanowić. Do kiedy chciałbyś mieć rozstrzygnięty temat swojej przyszłości?

Nie wiem, kiedy to się stanie, ale zrobię to w swoim czasie.

Nie byłoby dla ciebie marzeniem móc grać w Barcelonie u boku twojego przyjaciela Frenkiego de Jonga i Leo Messiego?

Oczywiście, że byłoby miło, ale muszę również brać pod uwagę to, co jest dla mnie najlepsze.

Cristiano poprosił cię po ostatnim meczu o przejście do Juventusu, a Frenkie apelował o to, żebyś przeniósł się do Barçy… Którego z nich posłuchasz?

Nie zwracam uwagi na nikogo, muszę wybrać własną drogę.

Barcelona prawdopodobnie nie będzie mogła zapłacić tyle samo, co oferują inne kluby, na przykład PSG. Czy to może być dla ciebie problem w kontekście ewentualnego przejścia do Barçy?

Nie, pieniądze nie są problemem.

Jeśli pieniądze nie są problemem i nie boisz się rywalizacji, jaką możesz mieć w Barcelonie, dlaczego wciąż zastanawiasz się nad opcją związaną z odejściem do katalońskiego klubu?

Ponieważ być może wciąż nie jest to odpowiedni moment, muszę to przemyśleć i zadecydować w trakcie wakacji.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No to tutaj mamy Pique, Umititego i Lengleta .... Szczerze jak nie sprzedamy kogoś z dwójki Utmiti / Lenglet według mnie De Ligt nie przyjedzie do nas bo zwyczajnie w świecie jak na poważnie mówi że chce grać tutaj będzi problem. Chciałbym bardzo jego trasferu ale ktoś musi odejść a Umititi podobno nigdzie się nie wybiera.
« Powrót do wszystkich komentarzy