Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Grzegorz Zioło

10 czerwca 2019, 11:30

MD, Marca, NOS

122 komentarze

Barcelona od dawna stara się o sprowadzenie Matthijsa de Ligta i Antoine'a Griezmanna, ale na oficjalne informacje o decyzjach podjętych przez tych zawodników będziemy musieli jeszcze poczekać. Holender potrzebuje jeszcze czasu na zastanowienie, zaś Francuz nie może zdradzić swojego wyboru przed 1 lipca, kiedy jego klauzula odstępnego spadnie do 120 milionów euro. Z Barcelony mogą odejść Denis Suárez i Nélson Semedo, ale Katalończycy wezmą pod uwagę tylko korzystne oferty.

Matthijs de Ligt

NOS (Holandia): Po zakończeniu finału Ligi Narodów UEFA pomiędzy Holandią a Portugalią holenderski obrońca rozmawiał z Cristiano Ronaldo, który spytał go, czy przechodzi do Juventusu. De Ligt przyznał też, że potrzebuje jeszcze czasu na zastanowienie się, jaka decyzja będzie najlepsza dla jego przyszłości.

Denis Suárez

MD: Pomocnikiem Barcelony interesują się Valencia i Celta. Trener Los Che Marcelino jest zwolennikiem transferu tego zawodnika. Oba kluby pytały Blaugranę o Suáreza i usłyszały, że kosztuje on 20 milionów euro. Barça nie zamierza obniżać swoich żądań, ponieważ potrzebuje pieniędzy na transfery de Ligta i Griezmanna.

Antoine Griezmann

MD: Francuz wie już, w jakim klubie zagra w przyszłym sezonie, jednak nie może zdradzić tego przed 1 lipca. Wtedy jego klauzula odstępnego zmniejszy się z 200 do 120 milionów euro i wybrany klub będzie mógł oficjalnie przeprowadzić transfer.

Nélson Semedo

Marca: Semedo chce odejść do zespołu, w którym miałby pewniejsze miejsce w pierwszym składzie, ale Barcelona woli, żeby Portugalczyk został na Camp Nou. Klub nie wyklucza jednak możliwości sprzedaży prawego obrońcy po dobrej cenie. Jego klauzula odstępnego wynosi 100 milionów euro, a Barça wycenia go na 45-50 milionów. W ostatnich okienkach transferowych kluby płaciły wielkie pieniądze za bocznych obrońców, takich jak Lucas Hernández (80 milionów), Benjamin Mendy (58) czy Kyle Walker (56,7), dlatego Barcelona również ma wysokie wymagania co do ofert za Semedo.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A ja bym chciał zobaczyć rewolucje ala Guardiola ale wiem ze jest to niemożliwe, rdzeń naszej kadry już dawno po 30stce. Zaryzykowałbym słabszym sezonem ale odmłodził bym kadrę i pożegnał paru weteranów.
Komentarz usunięty

@masik86 Zobacz średnia wieku i przebiegniete kilometry w meczu z Liverpoolem
« Powrót do wszystkich komentarzy