Real Madryt z największą liczbą kibiców podczas meczów wyjazdowych w sezonie 2018/19

Ela Rudnicka

10 czerwca 2019, 08:30

Marca

15 komentarzy

Pomimo jednego z najgorszych sezonów w historii, Real Madryt zgromadził najwięcej kibiców podczas swoich meczów wyjazdowych LaLigi. Łącznie spotkania wyjazdowe Los Blancos obejrzało 561 808 widzów, co daje 29 568 osób na mecz.

Na drugim miejscu uplasowały się spotkania Realu Sociedad, na których średnio pojawiało 29 330 kibiców. Trzecie miejsce przypadło w udziale Barcelonie, której starcia oglądało średnio 54 osoby mniej, niż miało to miejsce w przypadku drużyny z San Sebastián. Czwarte i piąte miejsce zajęły odpowiednio Atlético Madryt i Sevilla.

Warto zaznaczyć, że wynik osiągnięty przez Real Madryt jest gorszy niż w poprzednich latach. W sezonie 2016/17 na meczach wyjazdowych Los Blancos pojawiło się łącznie 596 543 kibiców (31 397 na mecz), a w sezonie 2017/18 599 488 (31 552 na mecz), czyli o 7% więcej niż w zakończonym niedawno sezonie.

Biorąc pod uwagę frekwencję procentową podczas meczów wyjazdowych, Duma Katalonii z wynikiem 88,67% wyprzedza Real Madryt (87,02%).

Na czterech ostatnich miejscach obydwu wspomnianych klasyfikacji znalazły się Leganés, Getafe, Alavés oraz Huesca. Ostatnią z drużyn, która zaliczyła spadek do Segunda División, przyszło oglądać łącznie 473 341 kibiców, a frekwencja procentowa podczas jej meczów na wyjazdach wyniosła zaledwie 65,83%.

W przypadku Segunda División najpopularniejsze okazały się mecze pierwszej w tabeli Granady, które na wyjazdach zobaczyło łącznie 222 585 kibiców. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Málagi (222 278 fanów). Najgorzej (wyłączając Reus Deportiu) wypadło Elche, którego spotkania wyjazdowe obejrzało jedynie 184 750 osób.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wynika to z prostej rzeczy (swoją drogą po raz kolejny pokazujący, że statystyka to najlepsze narzędzie manipulacyjne). Mecze realu średnio 29568, mecze Barcelony 29276. Różnica to 292 osoby na mecz x 19 meczów wyjazdowych to 5548 w sumie w całym sezonie. El Clasico na SB 78819 widzów (to się liczy do puli Barcelony w tej statystyce), na CN 93265 (to dla Realu). Różnica 14446 na korzyść Realu. Po odjęciu obu klasyków to Barca jest na plus 8898 widzów w meczach wyjazdowych w poprzednim sezonie. Róznica wynika po prostu z tego, że CN ma większą pojemność od SB. Dziękuję za uwage;)

W dużej mierze wynika to z tego że Real ma zdecydowania więcej kibiców poza Madrytem , czyli w sporej części Hiszpanii. Przychodzą na mecze i zasiadają na sektorach dla kibiców Realu...

Podejrzewam, że mecze Realu oglądane online też były najbardziej popularne, bo w tym sezonie nie było już sławnego 'dobra można wyłączyć' tylko 'hehe Real już przegrywa' i to napedzalo kolejnych widzów :)

Chciało im się patrzeć na ten niby football :D współczuję

Do Nas też przyszła gwiazda ligi niemieckiej i kozak z ligi angielskiej - za ostro nie odpalili u Nas, także i Hazard i Jovic to dwie zagadki ;) nie zmienia to jednak faktu, że mogą odpalić i rozjechać malucha Valverde gładko jeśli u Nas nie będzie odpowiednich wzmocnień :)

Ale wam smieszno na temat Realu. Oby wam sie to nie odbilo. Real znowu moze zaczac rzadzic w europie.. a My bedzie tylko na nich patrzec... mimo ze w LL moze ich klepniemy

Styl jakim ostatnio uszczęśliwia nas Barcelona zbiera swoje żniwo.
Na naszym Camp Nou jeszcze jakoś to wyglądało ale na wyjazdach więcej było przypadku niż przemyślanej strategii.

Taki sezon w ich wykonaniu chciał obejrzeć każdy, nie ma co się dziwić XD

Nie bardzo wiem jak miałoby być inaczej, biorąc pod uwagę, że na wyjadzach do Getafe i Cornella Realowi kibicuje cały stadion.

Przeciez to jakas absurdalna statystyka. Biorac pod uwage, ze CN to najwiekszy stadion w lidze, oczywiste, ze Barca bedzie gorsza od RM w sumie publicznoscina wyjazdach.

No żeby zobaczyć wygrywając Real trzeba było wyjechać . U siebie bieda.

Tak dużo ludzi w Hiszpanii chciało na żywo zobaczyć kompromitujący się Real. Ja tam się nie dziwię :D